خط ویژه تماس با اتاق سرور
«اتاق سرور دات کام» پایگاه تخصصی طراحی و اجرای شبکه و زیرساخت مرکز داده ها


استاندارد کابل کشی دیتا سنتر (قسمت چهارم) | ISO24764

otaghserver.com
در مطلب قبلی در مورد رابط های تجهیزات و تست، نحوه کابل کشی توزیع، الزامات و ابعاد آن ها صحبت کردیم. در ادامه با سایر ابعاد و پیکربندی کابل کشی دیتا سنترها (مراکز داده) مطابق استاندارد ISO 24764 آشنا می‌شویم. همچنین انعطاف پذیری مراکز داده با توجه به زیرساخت‌های کابلی و الزامات مورد نیاز برای این منظور را با هم بررسی می‌کنیم.در ادامه مطلب با اتاق سرور دات کام همراه باشید.

افزونگی (Redundancy)
باید به انعطاف پذیری مرکز داده با توجه به زیرساخت های کابلی توجه شود. این موضوع با زیاد شدن توزیع کننده ها، کابل کشی و مسیرهای عبور آن ها بیشتر اهمیت پیدا کند.
در شرایط خاص، به عنوان مثال به دلایل امنیتی یا قابلیت اطمینان، افزونگی ممکن است در طراحی کابل کشی ایجاد شود. شکل 1 یکی از چندین نمونه ممکن از اتصال عناصر کاربردی در چارچوب ساخت یافته را نشان می دهد که چنین حفاظتی در برابر شکست را در یک یا چند بخش از زیرساخت کابل کشی فراهم می کند.

علاوه بر این، افزونگی ممکن است با استفاده از کابل های چندگانه بین توزیع کننده‌ها، با کابل هایی که در مسیرهای مختلفی هستند، فراهم شود.
نکته: اتصال دو ZD علاوه بر اتصال بین MD و ZD است و جایگزینی برای اتصال MD به ZD نیست.
رابط خارجی شبکه
ENI یک سربندی از کابل کشی دسترسی شبکه ارائه می دهد که اتصال سرویس‌های خارجی را برای کابل کشی دسترسی شبکه همان طور که در شکل 2 نشان داده شده است، فراهم می‌کند.
نکته: ارائه دهندگان سرویس چندگانه باید مسیرهای مختلفی را برای هر یک از ENI های چندگانه داشته باشند. ENI باید مطابق بند 9 باشد.
کابل‌ها
نوع کابل مورد استفاده در پیاده سازی مرجع بند 7 در بند 8 مشخص شده است. (در مطالب بعدی در مورد این بندها بیشتر توضیح خواهیم داد)

پچ کوردهای تجهیزات
پچ کوردهای تجهیزات غیر دائمی هستند و می توانند کاربرد خاص داشته باشند.

پچ کوردها و جامپرها
پچ کوردها و جامپرها در پیاده سازی اتصالات متقاطع در توزیع کننده ها استفاده می‌شود. مشارکت عملکرد این کابل‌ها باید در طراحی کانال مورد توجه قرار گیرد. بند 7 راهنمایی در مورد طول پچ کورد یا جامپرها برای پیاده سازی مرجع کابل کشی عمومی ارائه می دهد.

پریز تجهیزات
طراحی کابل کشی عمومی باید برای EOSهایی ارائه شود که با تراکم بالا نصب می شوند و در مجاورات تجهیزات خاصی قرار می‌گیرند تا آن تجیهرات به آن ها متصل شوند. تعداد مؤلفه‌های کابل موجود در EO توسط این استاندارد محدود نمی شود.
یک گروه از EOها می توانند مستقیماً توسط ZDهای چندگانه، یا توسط ZDها از طریق LDPهای چندگانه به خدمت گرفته شوند. رابط EO ارائه شده باید مطابق با بند 9 باشد.

LDP
نصب یک LDP در کابل کشی توزیع منطقه بین ZD و EO ممکن است در صورتی که نیاز باشد چیزی به تجهیزات اضافه شود یا جابه‌جا شوند، مفید باشد. یک LDP بین یک ZD و هر EO مجاز است. LDP باید یک اتصال متقابل داشته باشد و نه اتصال متقاطع، چراکه LDP یک اتصال به هر کانال یا لینک اضافه می‌کند. به غیر از تجهیزات تغذیه DC، در منطقه LDP نباید هیچ تجهیز اکتیو دیگری قرار بگیرد. جایی که یک LDP مورد استفاده قرار می‌گیرد، باید برای پشتیبانی منطقه دیتا سنتری که برای ارائه خدمت در طول عمر عملیاتی از پیش تعیین شده خود طراحی شده است، ظرفیت کافی داشته باشد. منطقه خدمت ممکن است از نظر تعداد چار چوب‌ها / کابینت‌ها / محفظه‌ها تعریف شده باشد، مورد حمایت قرار گیرد و باید شامل حد مجازی برای رشد باشد.
در صورتی که الزامات بخش 5.5 برآورده شود، LDP(ها) ممکن است در حفره های سقف یا زیر کف قرار داشته گیرند. برای کابل کشی متعادل ، در هنگام برنامه ریزی طول کابل‌های بین ZD وLDP، باید اثر اتصالات چندگانه در مجاورت عملکرد انتقال مورد توجه قرار گیرد.
×
Stay Informed

When you subscribe to the blog, we will send you an e-mail when there are new updates on the site so you wouldn't miss them.

نخستین مرکز دیتا سنتر آموزشی غرب کشور در کرمانشاه ...
بررسی سیستم اطفا حریق آیروسل در دیتاسنتر
 

نظرات

بدون نظر
عضو سایت هستید ؟ وارد شوید
مهمان
سه شنبه, 23 جولای 2024
شماره تماس اتاق سرور دات کام
اتاق سرور چیست؟  اتاق سرور یا مرکز داده اصلی ترین بخش یک شبکه ساخت یافته در سازمانها میباشد .نیاز به مدیریت متمرکز منابع، کاهش هزینه های نگهداری، مقابله موثر با تهدیدات امنیتی و حصول اطمینان از عملکرد صحیح تجهیزات بصورت 24 ساعته، طراحی یک دیتاسنتر یا اتاق سرور مناسب با ویژگیهای مورد نیاز را اجتناب ناپذیر نموده است. اتاق سرور خود را به ما بسپارید
شما می توانید با استفاده از لینک زیر فرم درخواست خدمات را پر و ارسال بفرمائید .

ثبت آنلاین درخواست و سفارش

ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید :
گوگل پلاس آپارات اینستاگرام کانال اتاق سرور در تلگرام فیس بوک