خط ویژه تماس با اتاق سرور
«اتاق سرور دات کام» پایگاه تخصصی طراحی و اجرای شبکه و زیرساخت مرکز داده ها


اتاق سرور چیست ؟

اتاق سرور یکی از بخش های مهم هر شرکت و سازمانی محسوب شده که انبوهی از اطلاعات و  داده ها را در خود جای داده و قسمت مهمی محسوب می شود. بسیاری از کمپانی های بزرگ سعی می کنند برای ذخیره اطلاعات انبوه خود جایی را در نظر گیرند و آن اتاق سرور است. در گذشته شرکت ها اطلاعات مهم و کامل خود را به شکل سنتی ذخیره می کردند و خبری از اتاق سرور نبود، اما در حال حاضر با پیشرفت تکنولوژی اتاق های سروری ظاهر شدند که به شکل دیجیتالی داده ها را در خود ذخیره کرده و مانع از خروج داده ها به خارج از اتاق می شوند. البته برای نگهداری از اتاق سرور باید به موارد مختلفی توجه داشت و ایمنی لازم را رعایت کرد در غیر این صورت عواقب نامطلوبی به دنبال خواهد داشت که ضرر بزرگی را به شرکت یا سازمان موردنظر وارد می سازد. بنابراین با توجه به این موارد ایمنی می توان اتاق سرور را بدون هیچ مشکلی و به شکلی ایمن نگهداری کرد. از این رو باید درباره پرسش اتاق سرور چیست اطلاعات جامعی بدست آورد.

یک اتاق سرور در ابتدا باید شامل افرادی شود که به نگهبانی از آن می پردازند. باتوجه به سری بودن این بخش نگهبانانی می بایست به مراقبت از اتاق پرداخته تا افرادی ناشناس به داخل اتاق وارد نشده و اطلاعات را به سرقت ببرند. از این رو نگهبانی چنین اتاقی بسیار اهمیت دارد و به شکل قابل توجهی از سرقت اطلاعات دیجیتالی آن هم بوسیله اتاق سرور کاهش پیدا می کند. اما عوامل مختلفی برای یک اتاق سرور کامل وجود داشته که اگر به کار گرفته شود، قطعا خوشایند است. پاسخ اتاق سرور چیست بسیار روشن و مشخص است که همان توجه به همین مسائل می باشد.

اتاق سرور را می توان جایگاه مهمی در یک شرکت یا سازمان دانست که باید توجه بسیاری به آن شود. اگر بخواهیم به عناصر ایمنی یک اتاق سرور اشاره داشته باشیم می توانیم به گزینه های زیر پرداخت:
۱- استفاده از کفپوش اپوکسی برای زیبایی و ایمنی بالاتر
۲- استفاده از سیستم اطفاء حریق برای مواقع آتش سوزی
۳-استفاده از علائم هشدار دهنده برای ایمنی بیشتر
۴-استفاده از دیوار کاذب پوششی در هنگام ساخت اتاق
۵- بهره گیری از درب ضد حریق
۶-استفاده از دوربین مداربسته برای کنترل عبور و مرور
۷-استفاده از سقف کاذب برای افزایش ایمنی و زیبایی
۸-استفاده از منبع تغذیه بدون وقفه
۹-استفاده از لدر و سینی کابل
۱۰-استفاده از سقف کاذب مشبک و ضد حریق
۱۱-استفاده از دیوار کاذب پارتیشن و ضد حریق
۱۲- استفاده از تابلو برق
۱۳- استفاده از سیستم کنترل تردد عبور و مرور
۱۴- استفاده از کف کاذب با دوام
۱۵- استفاده از سیستم تهویه برای اتاق سرور
۱۶- استفاده از سیستم اعلام حریق
۱۷- استفاده از نرم افزار کنترل اتاق سرور
18- استفاده از شاسی رک استاندارد
در موارد فوق بیشتر با عناصر ایمنی یک اتاق سرور رو به رو شدید که بایستی در اتاق به کار گرفته شود در غیراین صورت ممکن با رخ دادن حادثه نتوان به جلوگیری از آن پرداخت. همانطور که می دانید پرسش اتاق سرور چیست همیشه در ذهن وجود داشته و می تواند از بروز حادثه برای اتاق سرور که همیشه وجود داشته و باید با استفاده از چنین امکاناتی اتفاق افتادن آن را غیرممکن ساخت. شرکت ها و سازمان های بزرگی هستند که اتاق سرور را به کار می گیرند، بنابراین بهره گیری از راه های ایمنی مختلف قطعا قابل توجه خواهد بود. به طور کلی در مطلب فوق آشنایی نسبی با اتاق سرور پیدا کردید و پاسخ اتاق سرور چیست را کسب کردید.
شماره تماس اتاق سرور دات کام
اتاق سرور چیست؟  اتاق سرور یا مرکز داده اصلی ترین بخش یک شبکه ساخت یافته در سازمانها میباشد .نیاز به مدیریت متمرکز منابع، کاهش هزینه های نگهداری، مقابله موثر با تهدیدات امنیتی و حصول اطمینان از عملکرد صحیح تجهیزات بصورت 24 ساعته، طراحی یک دیتاسنتر یا اتاق سرور مناسب با ویژگیهای مورد نیاز را اجتناب ناپذیر نموده است. اتاق سرور خود را به ما بسپارید
شما می توانید با استفاده از لینک زیر فرم درخواست خدمات را پر و ارسال بفرمائید .

ثبت آنلاین درخواست و سفارش

ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید :
گوگل پلاس آپارات اینستاگرام کانال اتاق سرور در تلگرام فیس بوک