خط ویژه تماس با اتاق سرور
«اتاق سرور دات کام» پایگاه تخصصی طراحی و اجرای شبکه و زیرساخت مرکز داده ها


اخبار تخصصی فناوری اطلاعات و شبکه

ما گلچین اخبار فناوری اطلاعات ایران و جهان را در اختیار شما قرار میدهیم

عکس‌هایی از دیتاسنتر قطبی فیسبوک

عکس‌هایی از دیتاسنتر قطبی فیسبوک
اطلاعات شخصی که روی شبکه‌های اجتماعی می‌گذاریم کجا ذخیره می‌شوند؟ خوب جوابش مشخص است. مثل بقیه‌ی اطلاعات اینترنت، آن‌ها را در دیتاسنترهای عظیم ذخیره می‌کنند. این دیتاسنترها مصرف انرژی خیلی زیادی دارند و باید به هر نحوی که شده، سرد نگه داشته شوند. هر شرکتی راه‌حل خودش را برای سرد کردن دارد. مثلا مایکروسافت به دنبال ساختن دیتاسنترهایی در زیر آب است تا سخت‌افزارها همیشه خنک بمانند. ولی راه‌حل فیسبوک هم خیلی جالب است. دیتاسنتر فیسبوک در شمال سوئد و با فاصله‌ی فقط ۱۱۲ کیلومتر تا دایره‌ی قطبی ساخته شده و محیطی واقعا سرد دارد.
البته فیسبوک سال‌ها پیش این دیتاسنتر را که با نام Lulea شناخته می‌شود ساخت. با این حال هنوز مارک زاکربرگ هر وقت آن را می‌بیند کلی کیف می‌کند و جدیدا روی فیسبوکش چند عکس از آن را به اشتراک گذاشته. زاکربرگ خواسته فناوری‌های خیلی پیشرفته‌ای که در این دیتاسنتر به کار رفته را به نمایش بگذارد. دیتاسنتر فیسبوک ظاهر خیلی پیشرفته‌تری نسبت به دیتاسنتر گوگل با آن همه لوله‌های رنگی که از سویی به سوی دیگر رفته‌اند دارد و خیلی سردتر به نظر می‌رسد. در ادامه عکس‌های جالب این دیتاسنتر را ببینید.
×
Stay Informed

When you subscribe to the blog, we will send you an e-mail when there are new updates on the site so you wouldn't miss them.

دیتاسنترهای مایکروسافت با انرژی تجدیدپذیر

مطالب مرتبط

 

نظرات

بدون نظر
عضو سایت هستید ؟ وارد شوید
مهمان
سه شنبه, 27 فوریه 2024
شماره تماس اتاق سرور دات کام
اتاق سرور چیست؟  اتاق سرور یا مرکز داده اصلی ترین بخش یک شبکه ساخت یافته در سازمانها میباشد .نیاز به مدیریت متمرکز منابع، کاهش هزینه های نگهداری، مقابله موثر با تهدیدات امنیتی و حصول اطمینان از عملکرد صحیح تجهیزات بصورت 24 ساعته، طراحی یک دیتاسنتر یا اتاق سرور مناسب با ویژگیهای مورد نیاز را اجتناب ناپذیر نموده است. اتاق سرور خود را به ما بسپارید
شما می توانید با استفاده از لینک زیر فرم درخواست خدمات را پر و ارسال بفرمائید .

ثبت آنلاین درخواست و سفارش

ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید :
گوگل پلاس آپارات اینستاگرام کانال اتاق سرور در تلگرام فیس بوک