خط ویژه تماس با اتاق سرور
«اتاق سرور دات کام» پایگاه تخصصی طراحی و اجرای شبکه و زیرساخت مرکز داده ها


راه اندازی اکسس پوینت بی سیم

otaghserver.com
نقاط دسترسی بی‌سیم یا Wireless access points(به اختصار AP یا WAP) دستگاه‌های شبکه سازی هستند که این امکان را برای دستگاه‌های وای‌فای فراهم می‌‌کنند تا به یک شبکه سیمی‌‌ متصل شوند. آنها شبکه‌های محلی بی‌سیم (WLAN) را تشکیل می‌‌دهند. در ادامه مطلب با اتاق سرور دات کام همراه باشید.
پیشتر در مقاله اکسس پوینت بی‌سیم چیست و چه کاری انجام می‌دهد؟ توضیحات کاملی در زمینه آشنایی با اکسس پوینت دادیم. بعد از این که اکسس پوینت بی‌سیم (WAP) خود را خریداری کردید، حالا زمان نصب و راه اندازی آن فرا رسیده است. این کار با بازگشایی بسته بندی آن آغاز می‌شود. درون جعبه شما دستگاه اصلی اکسس پوینت، یک آداپتور برق و یک کابل اترنت را مشاهده خواهید کرد.
یک کابل اترنت یک کابل معمولی حدود 1.5 متری است که یک سوکت کمی‌ بزرگتر از سوکت تلفن شما به دو سر آن متصل شده است.

چگونه اکسس پوینت بی‌سیم را نصب کنیم؟
برای نصب یک اکسس پوینت بی‌سیم، کامپیوتر و مودم خود را خاموش کرده و مراحل زیر را دنبال كنيد:
مرحله 1. یک سر کابل اترنت را به پورت اترنت مودم یا روتر خود وصل کرده و سر دیگر آن را به پورت Internet (یا WAN) اکسس پوینت بی‌سیم متصل کنید.
اگر مودم شما از قبل با یک کابل اترنت به کامپیوتر شما متصل شده است، آن سر کابل که به کامپیوتر وصل است را جدا کرده و به پورت Internet (یا WAN) اکسس پوینت بی‌سیم وصل کنید.
مرحله 2. با استفاده از یک کابل اترنت اکسس پوینت بی‌سیم را به کامپیوتر خود متصل کنید.یک سر کابل را به یکی از پورت‌های LAN روی اکسس پوینت متصل کرده و سر دیگر کابل را به پورت اترنت کامپیوتر خود وصل کنید.
مرحله 3. مودم را روشن کنید و در حدود 2 دقیقه منتظر باشید.
این فاصله زمانی به مودم شما فرصت می‌دهد تا راه اندازی شده و اتصال به اینترنت را برقرار کند.
مرحله 4. آداپتور برق اکسس پوینت بی‌سیم را متصل کرده و آن را به پریز برق بزنید و در حدود یک دقیقه منتظر باشید.
این فاصله زمانی به اکسس پوینت بی‌سیم شما فرصت می‌دهد تا راه اندازی شده و اتصال به مودم را برقرار کرده و شروع به انتشار امواج وای‌فای کند.
مرحله 5. کامپیوتر را روشن کنید.
×
Stay Informed

When you subscribe to the blog, we will send you an e-mail when there are new updates on the site so you wouldn't miss them.

نخستین مرکز دیتا سنتر آموزشی غرب کشور در کرمانشاه ...
بررسی سیستم اطفا حریق آیروسل در دیتاسنتر
 

نظرات

بدون نظر
عضو سایت هستید ؟ وارد شوید
مهمان
شنبه, 15 جون 2024
شماره تماس اتاق سرور دات کام
اتاق سرور چیست؟  اتاق سرور یا مرکز داده اصلی ترین بخش یک شبکه ساخت یافته در سازمانها میباشد .نیاز به مدیریت متمرکز منابع، کاهش هزینه های نگهداری، مقابله موثر با تهدیدات امنیتی و حصول اطمینان از عملکرد صحیح تجهیزات بصورت 24 ساعته، طراحی یک دیتاسنتر یا اتاق سرور مناسب با ویژگیهای مورد نیاز را اجتناب ناپذیر نموده است. اتاق سرور خود را به ما بسپارید
شما می توانید با استفاده از لینک زیر فرم درخواست خدمات را پر و ارسال بفرمائید .

ثبت آنلاین درخواست و سفارش

ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید :
گوگل پلاس آپارات اینستاگرام کانال اتاق سرور در تلگرام فیس بوک