خط ویژه تماس با اتاق سرور
«اتاق سرور دات کام» پایگاه تخصصی طراحی و اجرای شبکه و زیرساخت مرکز داده ها


استاندارد شبکه | تعریف و انواع آن

otaghserver.com
معماری شبکه با مشخصات دقیق و جزئی مربوط به طرح فیزیکی، کابل کشی و روش های مورد استفاده برای دسترسی و حفظ ارتباطات داخل رسانه های شبکه و بین آن ها تعریف می شود. موسسه مهندسی برق و الکترونیک (IEEE) یکی از سازمان های بین المللی است که مسئول توسعه و ارائه مشخصات تکنولوژی های شبکه برای استفاده های جهانی است. ما از این ویژگی های به عنوان استاندارد شبکه یاد می کنیم.در ادامه مطلب با اتاق سرور دات کام همراه باشید.

استانداردهای رایج شبکه
در ارتباطات شبکه با رعایت انواع مختلفی از استانداردهای شبکه -استانداردهای مختلفی که توسط IEEE به تصویب رسیده اند- اطمینان حاصل می شود که داده ها دقیقا به جایی که باید منتقل شوند در واقع می توان گفت با رعایت استاندارد شبکه، کابل کشی و نحوه انتقال داده به درستی انجام می شود.
استاندارد شبکه دستورالعمل هایی را تعریف می کند که امکان دسترسی کامپیوترها به رسانه ها را فراهم می کند. این دستورالعمل ها همچنین انواع رسانه ها، سرعت های مورد استفاده در انواع کابل های فیزیکی و انواع تکنولوژی شبکه های بی سیم را تعریف می کنند.
استاندارد شبکه 802 که توسط IEEE تصویب شده، شامل یک خانواده از استانداردها است که مشخصات لایه فیزیکی تکنولوژی ها را از اترنت تا بی سیم پوشش می دهد.
این استاندارد به 22 قسمت تقسیم می شود که جنبه های فیزیکی و ارتباطات داده ای شبکه را در بر می گیرد. در ادامه برخی از این استانداردها را بررسی می کنیم:
استاندارد 802.3
در 802.3 اترنت به کابل کشی فیزیکی اشاره می کند و راهی که داده از طریق آن در طول یک کابل منتقل می شود Carrier Sense Multiple Access/Collision Detection یا CSMA/CD نامیده می شود. سرعت فعلی از 10 مگابیت در ثانیه تا 10 گیگابیت در ثانیه است. این روش انتقال نیاز به این دارد که فقط یک دستگاه در شبکه در یک زمان انتقال داده داده باشد. اگر دستگاه دیگری بفهمد که یک انتقال در کابل در حال برقراری است، باید منتظر بماند.

استاندارد 802.7
این استاندارد شبکه دارای مشخصاتی برای یک شبکه محلی پهن باند است که مشخصات مربوط به طراحی، نصب و آزمایش مورد نیاز برای انتقال پهنای باند را فراهم می کند. انتقال پهن باند، انتقال چندگانه سیگنال ها را به طور همزمان و با استفاده از کانال های ارتباطی مختلف، ارائه می کند.

استاندارد 802.8
مشخصات شبکه فیبر نوری LAN و MAN بر اساس استاندارد شبکه 802.8 ارائه می شود. این استاندارد برای تنظیم و آزمایش شبکه های فیبر نوری محلی و شبکه های متروپولیتن توصیه می شود.

استاندراد 802.11
این استاندارد ارتباط بین یک کامپیوتر بی سیم یا مشتری را با یک نقطه دسترسی یا ارتباط بین دو کامپیوتر بی سیم یا ارتباط بین مشتریان را تعریف کرده و مشخصات کنترل دسترسی رسانه های بی سیم و خصوصیات لایه فیزیکی را ارائه می کند. 802.11 a,b, d,e, g, h, I, j, k, m, n,x اصلاحات استاندارد شبکه 802.11 اصلی هستند و هر اصلاحیه هنگامی که در نسخه قبلی گنجانده شد، به طور رسمی باطل می شود. استاندارد شبکه 802.11 از باند فرکانس 2.4 گیگاهرتزی برای انتقال داده ها تا 2 مگابیت بر ثانیه استفاده می کند.
×
Stay Informed

When you subscribe to the blog, we will send you an e-mail when there are new updates on the site so you wouldn't miss them.

نخستین مرکز دیتا سنتر آموزشی غرب کشور در کرمانشاه ...
بررسی سیستم اطفا حریق آیروسل در دیتاسنتر

مطالب مرتبط

 

نظرات

بدون نظر
عضو سایت هستید ؟ وارد شوید
مهمان
چهارشنبه, 24 آوریل 2024
شماره تماس اتاق سرور دات کام
اتاق سرور چیست؟  اتاق سرور یا مرکز داده اصلی ترین بخش یک شبکه ساخت یافته در سازمانها میباشد .نیاز به مدیریت متمرکز منابع، کاهش هزینه های نگهداری، مقابله موثر با تهدیدات امنیتی و حصول اطمینان از عملکرد صحیح تجهیزات بصورت 24 ساعته، طراحی یک دیتاسنتر یا اتاق سرور مناسب با ویژگیهای مورد نیاز را اجتناب ناپذیر نموده است. اتاق سرور خود را به ما بسپارید
شما می توانید با استفاده از لینک زیر فرم درخواست خدمات را پر و ارسال بفرمائید .

ثبت آنلاین درخواست و سفارش

ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید :
گوگل پلاس آپارات اینستاگرام کانال اتاق سرور در تلگرام فیس بوک