راه اندازی اکسس پوینت بی سیم

otaghserver.com
نقاط دسترسی بی‌سیم یا Wireless access points(به اختصار AP یا WAP) دستگاه‌های شبکه سازی هستند که این امکان را برای دستگاه‌های وای‌فای فراهم می‌‌کنند تا به یک شبکه سیمی‌‌ متصل شوند. آنها شبکه‌های محلی بی‌سیم (WLAN) را تشکیل می‌‌دهند. در ادامه مطلب با اتاق سرور دات کام همراه باشید.
پیشتر در مقاله اکسس پوینت بی‌سیم چیست و چه کاری انجام می‌دهد؟ توضیحات کاملی در زمینه آشنایی با اکسس پوینت دادیم. بعد از این که اکسس پوینت بی‌سیم (WAP) خود را خریداری کردید، حالا زمان نصب و راه اندازی آن فرا رسیده است. این کار با بازگشایی بسته بندی آن آغاز می‌شود. درون جعبه شما دستگاه اصلی اکسس پوینت، یک آداپتور برق و یک کابل اترنت را مشاهده خواهید کرد.
یک کابل اترنت یک کابل معمولی حدود 1.5 متری است که یک سوکت کمی‌ بزرگتر از سوکت تلفن شما به دو سر آن متصل شده است.

چگونه اکسس پوینت بی‌سیم را نصب کنیم؟
برای نصب یک اکسس پوینت بی‌سیم، کامپیوتر و مودم خود را خاموش کرده و مراحل زیر را دنبال كنيد:
مرحله 1. یک سر کابل اترنت را به پورت اترنت مودم یا روتر خود وصل کرده و سر دیگر آن را به پورت Internet (یا WAN) اکسس پوینت بی‌سیم متصل کنید.
اگر مودم شما از قبل با یک کابل اترنت به کامپیوتر شما متصل شده است، آن سر کابل که به کامپیوتر وصل است را جدا کرده و به پورت Internet (یا WAN) اکسس پوینت بی‌سیم وصل کنید.
مرحله 2. با استفاده از یک کابل اترنت اکسس پوینت بی‌سیم را به کامپیوتر خود متصل کنید.یک سر کابل را به یکی از پورت‌های LAN روی اکسس پوینت متصل کرده و سر دیگر کابل را به پورت اترنت کامپیوتر خود وصل کنید.
مرحله 3. مودم را روشن کنید و در حدود 2 دقیقه منتظر باشید.
این فاصله زمانی به مودم شما فرصت می‌دهد تا راه اندازی شده و اتصال به اینترنت را برقرار کند.
مرحله 4. آداپتور برق اکسس پوینت بی‌سیم را متصل کرده و آن را به پریز برق بزنید و در حدود یک دقیقه منتظر باشید.
این فاصله زمانی به اکسس پوینت بی‌سیم شما فرصت می‌دهد تا راه اندازی شده و اتصال به مودم را برقرار کرده و شروع به انتشار امواج وای‌فای کند.
مرحله 5. کامپیوتر را روشن کنید.
نسل جدید کابل های ارتباطی
سرور DNS چیست؟

مطالب مرتبط

 

نظرات

بدون نظر
عضو سایت هستید ؟ وارد شوید
مهمان
چهارشنبه, 29 دی 1400
اگر تمایل دارید بعد از ثبت نظر به صورت خودکار عضو شوید فرم را پر کنید