خط ویژه تماس با اتاق سرور
«اتاق سرور دات کام» پایگاه تخصصی طراحی و اجرای شبکه و زیرساخت مرکز داده ها


مراکز داده در آینده چه سمت و سویی دارد؟

DataCenter
روند تحولات مراکز داده از لحاظ طراحی و معماری و عملکرد مورد انتظار از آن‌ها، متخصصان شبکه و مراکز داده (دیتا سنترها) را و همچنین تامین کنندگاه و سرمایه‌گذاران این عرصه را به این سمت و سو می‌برد که مراکز داده قدیمی خود را کنار بگذارند و به‌دنبال راهکارهای مناسب تر برای استفاده بهینه از مرکز داده خود باشند.در ادامه مطلب با اتاق سرور دات کام همراه باشید
با گذشت زمان دقت و توجه به جزئیات مراکز داده افزایش یافته و تلاش برای اصلاح مراکز داده برای عملکرد حداکثری آن روز به روز بیشتر می‌شود. با توجه به حرکت متخصصان این عرصه در استفاده از مراکز داده، بد نیست کمی در مورد گرایش های جدید مراکز داده و سمت و سوهایی که در آینده دارند صحبت کنیم. بنابراین ما در این مطلب قصد داریم به پیش بینی های مربوط به مراکز داده در دو تا سه سال آینده که توسط تیم استراتژی‌ها و ترندهای مراکز داده IDC انجام شده است بپردازیم و 10 مورد از کلیدی‌ترین پیش‌بینی‌های مربوط به عرصه را شرح دهیم. همراه ما باشید.
چرخه حیات یک مرکز داده (دیتاسنتر) در دهه‌های مختلف اندازه‌گیری شده است اما فناوری‌هایی که داخل آن به کار می‌رود به طور مداوم در حال تغییر است.

مدرنیزاسیون مرکز داده
تا سال 2020، تقاضای بالای میزان کار بر روی کاربردها و معماری جدید IT در تاسیسات حیاتی تجاری، 55 درصد از شرکت‌ها را مجبور خواهد کرد تا تاسیسات مرکز داده (دیتا سنتر) خود را از طریق به روز رسانی به امکانات موجود و یا استفاده از تاسیسات جدید ارتقا دهند.

سامان‌دهی حجم کاری
50 درصد از شرکت‌ها تا سال 2019 تلاش‌های خود را برای اصلاح حجم کار آغاز خواهند کرد و به سرعت خود را با حجم کار جدید انطباق می‌دهند که این خود مستلزم تغییراتی بنیادین در طراحی و راه‎اندازی زیرساخت‌ها و همچنین مدل‌های عملیات IT است.

عملیات ترکیبی (Hybrid) فناوری اطلاعات
در اواخر سال 2019، 70 درصد از شرکت‌هایی که به سمت تحولات دیجیتالی حرکت می‌کنند، تلاش می‌کنند تا نیازهای تجاری را به سرمایه‌گذاری و برنامه‌های عملیاتی IT تبدیل کنند، و این امر آن‌ها را مجبور به تغییر اهداف نسبت به استخدام کارکنان می‌کند تا اطمینان حاصل شود که مجموعه مهارت‌های پیشرفته لازم برای ساخت زنجیره تامین دیجیتال وجود دارد.

انعطاف‌پذیری تاسیسات
تا سال 2021، گسترش استفاده از تکنولوژی‌های قدرتمند و در حال رشد محاسباتی، اکثر اپراتورهای مرکز داده (دیتاسنتر) را مجبور به اتخاذ رویکرد ماژولار برای استقرار تجهیزات برق/خنک‌کننده در تاسیسات خود کرده است.

فناوری اطلاعات مصرف‌محور
تا سال 2020، تدارکات مصرف محور در مراکز داده، تسهیلات قدیمی را از طریق مدل های "خدمات به عنوان یک سرویس" تحت الشعاع قرار می‌دهند، که تا 40 درصد از هزینه‌ زیرساخت های IT شرکت‌ها را شامل می‌شود.

کنترل داده‌ها
تا سال 2021، 25 درصد از سازمان‌های بزرگ، از طریق به کار گرفتن آن‌ها برای تنظیم و اجرای کنترل‌ خودکار داده ها در میان ابرهایشان، مراکز داده مرکزی و مکان‌های لبه (Edge location)، به سمت سرمایه‌گذاری‌های مطابق با مقاصد قانونی که در جهت منافعشان است حرکت می‌کنند.فناوری اطلاعات نرم‌افزار محور
در اواخر سال 2019، نیاز به مهارت بیشتر، مدیریت بهتر و افزایش استفاده از دارایی‌ها، شرکت‌هایی را که به دنبال تحولات دیجیتال هستند، مجبور می‌کند تا بیش از 50 درصد از زیرساخت های فناوری اطلاعات در مراکز داده و مکان‌های لبه (Edge location) خود را به یک مدل تعریف نشده نرم افزار تبدیل کنند.

محوطه آماده برای دیجیتالی شدن
تا سال 2021، بیش از 50 درصد از شرکت های مربوط به صنایع مشتری محور سالانه هزینه بیشتر در ارتقاء شبکه، محاسبات و منابع ذخیره خود در لبه می‌کنند تا مراکز داده مرکزی (Core data centers).

ضمانت خدمات
در سال 2019، 60 درصد از خدمات دیجیتال نمی‌توانند سطح مورد قبول مشتریان را برآورده کنند، زیرا ارائه‌دهندگان این سرویس‌ها قادر به نظارت موثر و پاسخ سریع به عملکرد، بهره‌برداری و کاهش هزینه‌ها نیستند.

×
Stay Informed

When you subscribe to the blog, we will send you an e-mail when there are new updates on the site so you wouldn't miss them.

نخستین مرکز دیتا سنتر آموزشی غرب کشور در کرمانشاه ...
بررسی سیستم اطفا حریق آیروسل در دیتاسنتر

مطالب مرتبط

 

نظرات

بدون نظر
عضو سایت هستید ؟ وارد شوید
مهمان
سه شنبه, 23 جولای 2024
شماره تماس اتاق سرور دات کام
اتاق سرور چیست؟  اتاق سرور یا مرکز داده اصلی ترین بخش یک شبکه ساخت یافته در سازمانها میباشد .نیاز به مدیریت متمرکز منابع، کاهش هزینه های نگهداری، مقابله موثر با تهدیدات امنیتی و حصول اطمینان از عملکرد صحیح تجهیزات بصورت 24 ساعته، طراحی یک دیتاسنتر یا اتاق سرور مناسب با ویژگیهای مورد نیاز را اجتناب ناپذیر نموده است. اتاق سرور خود را به ما بسپارید
شما می توانید با استفاده از لینک زیر فرم درخواست خدمات را پر و ارسال بفرمائید .

ثبت آنلاین درخواست و سفارش

ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید :
گوگل پلاس آپارات اینستاگرام کانال اتاق سرور در تلگرام فیس بوک