خط ویژه تماس با اتاق سرور
«اتاق سرور دات کام» پایگاه تخصصی طراحی و اجرای شبکه و زیرساخت مرکز داده ها


توسعه شبکه گوگل با دیتاسنترهای جدید و شبکه های زیردریایی

The-Mythology-of-Google
گوگل روز سه‌شنبه در وبلاگ رسمی خود اطلاعاتی پیرامون پروژه توسعه دیتاسنترهای جدید خود را منتشر کرد که بر اساس آن این شرکت حداقل 5 مرکز داده جدید در نقاط مختلف کره خاکی احداث خواهد کرد.
مشخص است که امروزه سرعت انتقال دیتا برای غول‌های فناوری و به‌خصوص فعالان دنیای وب از اهمیت بالایی برخوردار است و این شرکت‌ها می‌کوشند تا از هر طریقی سرعت و کیفیت ارتباط خود را ارتقا دهند. در این بین برخی ارتباط ماهواره‌ای را ترجیح می‌دهند و برخی نیز همچنان کیفیت انتقال از طریق کابل‌های نوری را برای انتقال دیتا میان مراکز داده انتخاب می‌کنند. گوگل از دسته دوم می‌باشد که در نظر دارد دیتاسنترهای جدید خود را با کابل‌های زیردریایی به یکدیگر متصل کند.

مشخص است که امروزه سرعت انتقال دیتا برای غول‌های فناوری و به‌خصوص فعالان دنیای وب از اهمیت بالایی برخوردار است و این شرکت‌ها می‌کوشند تا از هر طریقی سرعت و کیفیت ارتباط خود را ارتقا دهند. در این بین برخی ارتباط ماهواره‌ای را ترجیح می‌دهند و برخی نیز همچنان کیفیت انتقال از طریق کابل‌های نوری را برای انتقال دیتا میان مراکز داده انتخاب می‌کنند. گوگل از دسته دوم می‌باشد که در نظر دارد دیتاسنترهای جدید خود را با کابل‌های زیردریایی به یکدیگر متصل کند.دیتاسنترهای جدید گوگل تا سال 2019 به بهره‌برداری خواهند رسید.

با مجموع 3 کابل زیردریایی جدید گوگل، تعداد راه‌های ارتباطی کابلی و زیردریایی این شرکت به 11 عدد افزایش می‌یابد. البته گوگل علاوه بر تأمین پهنای باند مراکز داده جدید خود، بخش زیادی از ظرفیت این کابل‌ها را به شرکت‌های دیگر اجرا می‌دهد.Edge POP ها همان لینک‌های ارتباطی  گوگل با سایر اپراتورهای شبکه برای ارائه محتوای ابر گوگل به کاربران نهایی هستند. همچنین  edge POP ها به نقاطی گفته می‌شود که کسب‌وکارها می‌توانند به‌طور مستقیم به شبکه‌های گوگل متصل شده و ترافیک خود را در ابر مبادله کنند.

CDN Interconnect به چهار شریک ارائه دهنده CDN اجازه می‌دهد تا به‌طور مستقیم خدمات خود را با شبکه  edge گوگل در سراسر جهان لینک دهند. گوگل در حال حاضر در 100 کشور بیشتر از  90 مرکز edge POP دارد  که ارتباط در 7,500 منطقه را با شبکه backbone برقرار می‌کند. گوگل معتقد است که با احداث شبکه‌های مذکور، دست‌کم 25 درصد از کل ترافیک دیتای جهان از طریق شبکه فیبر نوری این شرکت جابه‌جا خواهد شد.
×
Stay Informed

When you subscribe to the blog, we will send you an e-mail when there are new updates on the site so you wouldn't miss them.

روشهای کاهش مصرف برق در دیتاسنترها
سیستم فیلتراسیون اتاق سرور

مطالب مرتبط

 

نظرات

بدون نظر
عضو سایت هستید ؟ وارد شوید
مهمان
پنج شنبه, 23 می 2024
شماره تماس اتاق سرور دات کام
اتاق سرور چیست؟  اتاق سرور یا مرکز داده اصلی ترین بخش یک شبکه ساخت یافته در سازمانها میباشد .نیاز به مدیریت متمرکز منابع، کاهش هزینه های نگهداری، مقابله موثر با تهدیدات امنیتی و حصول اطمینان از عملکرد صحیح تجهیزات بصورت 24 ساعته، طراحی یک دیتاسنتر یا اتاق سرور مناسب با ویژگیهای مورد نیاز را اجتناب ناپذیر نموده است. اتاق سرور خود را به ما بسپارید
شما می توانید با استفاده از لینک زیر فرم درخواست خدمات را پر و ارسال بفرمائید .

ثبت آنلاین درخواست و سفارش

ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید :
گوگل پلاس آپارات اینستاگرام کانال اتاق سرور در تلگرام فیس بوک