خط ویژه تماس با اتاق سرور
«اتاق سرور دات کام» پایگاه تخصصی طراحی و اجرای شبکه و زیرساخت مرکز داده ها


دیتا سنتر فیسبوک در سوئد

14462809_10103136676432081_4482533052638067228_n
مصرف بالای انرژی در دیتاسنترها و خنک نگه داشتن این مراکز همواره از دل مشغولی های اصلی شرکت های بزرگ حوزه فناوری بوده است. البته تا به امروز، کمپانی های متعددی تلاش کرده اند که این مشکل را حل کنند و گوگل یکی از این موارد است که سعی داشته با بهره گیری از تخصص خود در حوزه هوش مصنوعی به نوعی هزینه هایش در این حوزه را پایین بیاورد.
مایکروسافت نیز یکی دیگر از بزرگان این دنیای تکنولوژی است که تاسیس و راه اندازی پایگاه های داده ای در بستر دریا را مورد بررسی قرار داده است. در مورد فیسبوک اما باید بگوییم که راهکار ساده تری را برای رسیدن به نتیجه مطلوب اتخاذ نموده و آن نقل مکان به یک کشور سردسیر بوده است.
در همین راستا این شبکه اجتماعی بر آن شد تا دیتاسنتر خود را در شمالی ترین نقطه سوئد (که تنها ۱۱۰ کیلومتر تا مدار قطب شمال فاصله دارد) راه اندازی کند و زاکربرگ نیز به عنوان مدیرعامل شرکتی که چنین ایده ای را مطرح و پیاده سازی کرده (منظور راه اندازی دیتاسنتر در منطقه سردسیر) به خود می بالد.
همین غرور و افتخار نیز زاکربرگ را بر آن داشت تا در اقدامی تازه ده ها عکس مربوط به این مرکز را با مخاطبانش به اشتراک بگذارد و همزمان یادآور شود که برای ایجاد پیشرفته ترین فناوری ها در اقصی نقاط دنیا سخت در تلاش است
×
Stay Informed

When you subscribe to the blog, we will send you an e-mail when there are new updates on the site so you wouldn't miss them.

توسعه شبکه گوگل با دیتاسنترهای جدید و شبکه های زیر...
سیستم فیلتراسیون اتاق سرور
 

نظرات

بدون نظر
عضو سایت هستید ؟ وارد شوید
مهمان
شنبه, 15 جون 2024
شماره تماس اتاق سرور دات کام
اتاق سرور چیست؟  اتاق سرور یا مرکز داده اصلی ترین بخش یک شبکه ساخت یافته در سازمانها میباشد .نیاز به مدیریت متمرکز منابع، کاهش هزینه های نگهداری، مقابله موثر با تهدیدات امنیتی و حصول اطمینان از عملکرد صحیح تجهیزات بصورت 24 ساعته، طراحی یک دیتاسنتر یا اتاق سرور مناسب با ویژگیهای مورد نیاز را اجتناب ناپذیر نموده است. اتاق سرور خود را به ما بسپارید
شما می توانید با استفاده از لینک زیر فرم درخواست خدمات را پر و ارسال بفرمائید .

ثبت آنلاین درخواست و سفارش

ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید :
گوگل پلاس آپارات اینستاگرام کانال اتاق سرور در تلگرام فیس بوک