استاندارد جامع اتاق سرور ANSI

ANS_20170927-131146_1
موسسه استاندارد ملی آمریکا (ANSI1) یک موسسه خصوصی غیر انتفاعی است که بیش از 90 سال با تمام توان خود به عنوان مدیر و هماهنگ کننده سیستم استاندارد داوطلبانه بخش خصوصی برای محصولات، خدمات، سیستم ها، فرآیندها و کارمندان ایالات متحده خدمت کرده است. به عنوان مثال استاندارد دوربین های عکاسی تضمین می کند که فیلم مورد نیاز برای آنها در هر جایی از دنیا در دسترس باشد. ANSI در سال 1918 توسط پنج انجمن مهندسی و سه سازمان دولتی تاسیس شد. این سازمان ها ابتدا کمیته استاندارد‌های مهندسی آمریکا (AESC2) را تشکیل داده، سپس در سال 1928، AESC به انجمن مهندسی آمریکا (ASA3) تبدیل شد.
استاندارد کامل اتاق سرور یعنی در نظر قرار دادن تمام موارد پیش رو در طراحی درست واصولی یک مرکز داده.
وقتی قرار است مرکزی ایجاد کنیم و تمام اطلاعات سازمان خود را در آن محل ذخیره نمائیم و تمام ارتباطات درون سازمانی و برون سازمانی را به آن محل وابسته سازیم باید همه ی احتمالات را در نظر بگیریم و در طراحی اتاق سرور یا مرکز داده نیز اعمال کنیم.
استاندارد TIA942 اتاق سرور بیشتر به مواردی همچون استاندارد فیزیکی و سیستم های موجود در یک اتاق سرور پرداخته است .
وقتی این استاندارد را مورد مطالعه قرار می دهیم به این نتیجه می رسیم که استاندارد TIA942 به تنهایی تمام نیاز های مرکز داده ی سازمان ما را پاسخگو نخواهد بود، در این مرحله استاندارد ANSI / BICSI-002 اتاق سرور می تواند طرح مرکز داده ی سازمان مارا تکمیل نماید.
استاندارد ANSI / BICSI-002 به اصول وقواعد کابل کشی اصولی و استاندارد در خصوص فیبر نوری - کابل های مسی و مقدار انرژی مورد نیاز یک مرکز داده می پردازد.
برای ایجاد یک مرکز داده ی ایمن و بهینه می بایست از ترکیب این دو استاندارد بین المللی استفاده نمود.
اهمیت استفاده از دستگاه تصفیه هوا در اتاق‌های سرور...
استاندارد BICSI اتاق سرور
 

نظرات

بدون نظر
عضو سایت هستید ؟ وارد شوید
مهمان
چهارشنبه, 29 دی 1400
اگر تمایل دارید بعد از ثبت نظر به صورت خودکار عضو شوید فرم را پر کنید