لزوم استفاده از سیستم کنترل تردد برای اتاق سرور

Access-Control
لزوم استفاده از سیستم کنترل تردد برای اتاق سرور
اتاق سرور و دیتا سنتر جزو بخش های مهم هر سازمان و گنجینه اطلاعات است. تردد عمومی در این اتاق ممکن نبوده و تنها افراد خاص و مسئولین اجازه عبور و مرور به این اتاق را دارند. لذا این تردد می بایست مدیریت شده و تحت کنترل باشد. همچنین می بایست ورود و خروج افراد ثبت شده و در موقع نیاز قابل دسترسی باشد. به همین منظور از سیستم کنترل تردد اتاق سرور استفاده می شود.در ادامه مطلب با اتاق سرور دات کام همراه باشید.

انواع سیستم کنترل تردد اتاق سرور
سیستم های کنترل تردد اتاق سرور به دو صورت موجود می باشد.
سیستم کنترل تردد اتاق های سرور با کارت یا کد
سیستم کنترل تردد اتاق های سرور بیومتریک (اثر انگشت . سیستم تشخیص چهره)
سیستم تشخیص بیومتریک چیست؟
تشخیص هویت فرد برای دسترسی به برخی امکانات و اماکن ضروری می باشد. دسترسی به حساب بانکی، ورود به اماکن نظامی یا اطلاعاتی، مراکز دیتا و امثالهم بخشی از این ضرورت تایید هویت می باشد. در مدل سنتی برای احراز هویت شخصی از کارت و برای ورود به اماکن از کلید استفاده می شود.
اما روش دیگری نیز برای احراز هویت وجود دارد که به بیومتریک معروف است در این سیستم از روی مولفه های فیزیولوژیکی شخص برای احراز هویت استفاده می شود. احراز هویت به روش بیومتریک بسیار مطمئن تر از روش های سنتی می باشد. کلید و کارت به راحتی قابل کپی کردن می باشد . امکان لو رفتن کد نیز وجود دارد. اما کپی مولفه های بیولوژیکی کار راحتی نیست. سیستم کنترل تردد بیومتریک بهترین مدل برای سیستم کنترل تردد اتاق سرور می باشد.

انواع روش های احراز هویت بیومتریک
اثر انگشت: از روی خطوط سر انگشتان انجام می شود که در هیچ دو نفر تکراری نیست.
تشخیص چهره: از روی فرم صورت تشخیص انجام می شود.
چشم: از روی شبکیه یا عنبیه چشم انجام می شود.
فرم دست: از روی مدل دست و فرم آن
صدا: از روی تن صدا و نحوه گویش شناسایی انجام می شود.
روش های متنوع دیگری نیز در مراکز حساس ابداع و پیاده سازی می شود.

روش کار سیستم کنترل تردد بیومتریک
شخص در مقابل دستگاه ایستاده و اطلاعات بیولوژیکی او خوانده می شود. سپس برای احراز هویت به مرکز پردازش دستگاه فرستاده می شود. این مرکز می تواند در خود دستگاه یا در سیستمی در جای دیگر باشد. اطلاعات با نمونه موجود در دستگاه تطبیق داده شده و هویت شخص تایید یا رد می شود. سیستم کنترل بیومتریک می تواند تنها با یک مولفه یا ترکیبی از آنها کار کند. همچنین می تواند از گزینه OR به معنی هر کدام که صحیح بود بهره ببرد.

ذخیره سازی اطلاعات سیستم کنترل تردد اتاق سرور
سیستم کنترل تردد راما سیستم به دو شکل می تواند اطلاعات را ذخیره سازد. در خود دستگاه یا در یک سرور. ذخیره شدن اطلاعات در سرور جداگانه امنیت این اطلاعات را تضمین می کند. همچنین با استفاده از نرم افزارهای مختلف بر روی سرور اطلاعات ذخیره شده به راحتی قابل مدیریت و دسترسی هستند. برای ذخیره سازی بر روی سرور سیستم کنترل تردد می بایست مجهز به پورت شبکه باشد.

اجزا سیستم کنترل تردد اتاق سرور
دستگاه احراز هویت یا اکسس کنترل Access Control: در کنار درب ورودی نصب می شود و پس از تایید اجازه ورود را صادر می کند. این دستگاه می بایست قابلیت اتصال و فرمان به قفل برقی را داشته باشد.

نرم افزار مدیریت: مدیریت اطلاعات می تواند در خود دستگاه باشد. در مدل نرم افزاری اطلاعات اشخاص در سرور جداگانه ای ذخیره شده و از آنجا به دستگاه احراز هویت فرمان صادر می شود. این نرم افزار می تواند جزئی از نرم افزار جامع کنترل تردد باشد.

سیستم جامع کنترل تردد اتاق سرور
در صورت تعدد اتاق های سرور در یک ساختمان یا حتی چند ساختمان می توان از سیستم جامع کنترل تردد اتاق سرور استفاده کرد. در این سیستم اطلاعات تمامی افراد در نرم افزار مرکزی ذخیره می شود. تمامی سیستم های اکسس کنترل از طریق شبکه با این سیستم در ارتباط بوده و از آنجا فرمان می گیرند.

سایت اتاق سرور دات کام،شرکت راما سیستم را به دلیل توانمندی و پشتیبانی خوب این مجموعه را به شما پیشنهاد میکند. www.RamaSystem.com
پچ کوردهای جدید آر اند ام (R&M) که یک چهارم باریکت...
حملات سایبری | انواع و روش های عملکرد

مطالب مرتبط

 

نظرات

بدون نظر
عضو سایت هستید ؟ وارد شوید
مهمان
جمعه, 01 بهمن 1400
اگر تمایل دارید بعد از ثبت نظر به صورت خودکار عضو شوید فرم را پر کنید