نقش مستقیم پوتین در هک ایمیل حزب دموکرات

نقش مستقیم پوتین در هک ایمیل حزب دموکرات
به گزارش NBC News؛ ولادیمیر پوتین، رئیس‌جمهور روسیه به‌صورت مستقیم در فرآیند هک شدن ایمیل‌های محرمانه‌ی مربوط به حزب دموکرات نظارت داشته و یکی از اصلی‌ترین نقش‌ها را در تضعیف کمپین انتخاباتی هیلاری کلینتون و پیروزی دونالد ترامپ در انتخابات آمریکا ایفا کرده است.بر اساس اطلاعات ارائه‌شده توسط منابع امنیتی آمریکایی و برگرفته از ارتباطات دیپلماتیک و جاسوسی؛ پوتین از هک شدن و افشای ایمیل‌های مربوط به هیلاری کلینتون آگاهی داشت و از این طریق روس‌ها در ایجاد اختلال در ریاست جمهوری آمریکا نقش داشتند.
گمانه‌ها حکایت از این دارند که پوتین برای انتقام‌گیری از هیلاری کلینتون به موجب اختلالات ایجادشده طی انتخابات پارلمانی روسیه در سال ۲۰۱۱، دست به این اقدام زده است. پس از برگزاری انتخابات پارلمانی روسیه در سال ۲۰۱۱ میلادی، سیاستمداران غربی پوتین را متهم به تقلب گسترده در انتخابات کرده بودند که در آن زمان، هیلاری کلینتون به‌عنوان وزیر امور خارجه‌ی وقت آمریکا، نقشی محوری در بیان این انتقادات داشت. بنا بر اطلاعات ارائه‌شده توسط NBC؛ انتقام‌گیری پوتین در قالب اجرای برنامه‌ای کلید خورده است که طی آن این کشور در حال ایجاد جدایی بین متحدان آمریکا و ایجاد این طرز فکر است که ایالات متحده یک کشور قابل اتکا به‌عنوان یک ابرقدرت در جهان نیست.
گزارش جدید منتشرشده، بخشی از سیاست جاسوسی جدید روس‌ها را نشان می‌دهد و نقش پررنگ ولادیمیر پوتین را در این بین نمایان می‌کند. بر اساس اطلاعات ارائه‌شده؛ هکرهای منتسب به روس‌ها مسئول هک کردن ایمیل‌های کمیته‌ی مرکزی حزب دموکرات و ایمیل شخصی جان پادستا، مدیر کمپین انتخاباتی هیلاری کلینتون بوده‌اند. هرچند تمام این اقدامات وجهه‌ی هیلاری کلینتون را زیر سؤال برده و منجر به کاهش اقبال عمومی وی شده‌اند؛ اما مسئله‌ی کمک روس‌ها به برنده شدن دونالد ترامپ، در سرویس‌های امنیتی مورد مناقشه است و اجماع نظر در این مورد وجود ندارد.
روزنامه‌ی واشنگتن‌پست جمعه‌ی گذشته برای اولین بار با انتشار مقاله‌ی عنوان کرد روس‌ها با اجرای برنامه‌های خود در پی تضعیف هیلاری کلینتون و تقویت دونالد ترامپ برای ورود به کاخ سفید بوده‌اند. نیویورک‌تایمز نیز عصر همان روز اعلام کرد منابع امنیتی شواهدی در دست دارند که هک شدن ایمیل‌های کمیته‌ی مرکزی را توسط روس‌ها نشان می‌دهند.
هرچند گزارش‌های منتشرشده نشان از افزایش تنش‌ها بین آمریکا و روسیه دارند؛ اما دونالد ترامپ با حمله‌ به نهادهای امنیتی اعلام کرده است سخنان کارشناسان CIA در جهت توجیه شکستی است که دموکرات‌ها متحمل شده‌اند.
حملات DDoS و روشهای جلوگیری از آن
۶ روش برای داشتن رمز عبور امن تر

مطالب مرتبط

 

نظرات

بدون نظر
عضو سایت هستید ؟ وارد شوید
مهمان
چهارشنبه, 29 دی 1400
اگر تمایل دارید بعد از ثبت نظر به صورت خودکار عضو شوید فرم را پر کنید