شبکه IP مخابرات تا سال ۹۶ راه‌اندازی می‌شود

شبکه IP مخابرات تا سال ۹۶ راه‌اندازی می‌شود
مدیر امور شبکه شرکت مخابرات ایران از راه‌اندازی شبکه یکپارچه IP مخابرات به منظور هم‌افزایی حوزه ثابت و سیار تا پایان سال 1396 خبر داد.
محمدرضا حاجی محمدی در گفت‌وگو با خبرنگار فناوری اطلاعات خبرگزاری فارس، در واکنش به انتقاد وزارت ارتباطات که اعلام می‌کند شرکت مخابرات باید شبکه را مبتنی بر IP توسعه دهد تا امکان ارائه چندین سرویس روی یک خط و در نتیجه افزایش درآمد مخابرات فراهم شود، اظهار داشت: با توجه به الزامات پیاده ‌سازی شبکه ملی اطلاعات، با تصویب هیات مدیره شرکت مخابرات ایران مقرر شد شبکه یکپارچه IP کشوری مخابرات تا سال 96 پیاده‌سازی و اجرا شود.
مدیر امور شبکه شرکت مخابرات ایران افزود: اپراتورهایی در دنیا موفق می‌‌شوند که از تک محصولی بودن خارج شوند و محصولات متنوعی را در حوزه ثابت، دیتا و همراه ارائه کنند.
وی توضیح داد: مدل شبکه IP کشوری نیز با رویکرد هم‌افزایی در حوزه‌های ثابت و سیار اجرا می‌شود.
حاجی محمدی تصریح کرد: تکنولوژی مخابرات در دنیا از شبکه TDMبه شبکه IP تغییر کرده است و در مخابرات ایران مسیر تغییر از TDM به سمت شبکه مبتنی بر IP یا IMS/NGN آغاز شده است.
مدیر امور شبکه شرکت مخابرات ایران خاطر نشان کرد: تجهیزات IMS/NGN در برخی استان‌ها شامل استان‌های فارس، آذربایجان شرقی و خراسان رضوی نصب شده و در تمام استان ها نیز تا پایان سال 96 نصب و پیاده‌سازی خواهد شد.
تفاوت VPLS و MPLS در چیست ؟
نمایی از درون مرکز داده گوگل
 

نظرات

بدون نظر
عضو سایت هستید ؟ وارد شوید
مهمان
جمعه, 01 بهمن 1400
اگر تمایل دارید بعد از ثبت نظر به صورت خودکار عضو شوید فرم را پر کنید