دیتاسنترهای مایکروسافت با انرژی تجدیدپذیر

دیتاسنترهای مایکروسافت با انرژی تجدیدپذیر
شرکت‌های بزرگ تکنولوژی دنیا هر روز با افزایش درخواست برای سیستم‌های ابری مواجه می‌شوند و به همین دلیل باید دیتاسنترهای بیشتری در سرتاسر دنیا تاسیس کنند. این دیتاسنترها هم انرژی زیادی مصرف می‌کنند و به همین دلیل شرکت‌هایی مانند مایکروسافت، گوگل و اپل تصمیم گرفته‌اند از انرژی‌های تجدیدپذیر استفاده کنند. براساس جدیدترین اطلاعات منتشر شده، مایکروسافت قصد دارد تا سال ۲۰۱۸ بیش از ۵۰ درصد انرژی مورد نیاز خودش را از طریق انرژی‌های تجدیدپذیر تامین کند.
مایکروسافت قصد دارد بیش از ۵۰ درصد انرژی مورد نیاز برای دیتاسنترهایش را تا سال ۲۰۲۰ از انرژی‌های تجدیدپذیر تامین کند.
مایکروسافت قصد دارد تا پایان سال ۲۰۱۸ میزان استفاده‌ی خودش از انرژی‌های تجدیدپذیر را به ۵۰ درصد برساند و این آمار را تا سال ۲۰۲۰ به بالا ۶۰ درصد خواهد رساند.
در حال حاضر مایکروسافت انرژی مورد نیاز خودش را به شکل ترکیبی تامین می‌کند که ۴۴ درصد آن انرژی تجدیدپذیر و ۵۶ درصد آن از انرژی‌های مختلف تامین می‌شود. اکنون این شرکت قرار دادی جدید تنظیم کرده که به واسطه‌ی آن ۲۰ مگاوات انرژی خورشیدی به سیستم تامین انرژی این شرکت افزوده می‌شود.
مایکروسافت قصد دارد برای تامین انرژی دیتاسنترهایش از ترکیب انرژی‌های تجدیدپذیر با انرژی‌های مختلف استفاده کند که البته هر ساله سهم انرژی‌های تجدیدپذیر را افزایش می‌دهد.
مایکروسافت در اعماق اقیانوس دیتاسنتر می‌سازد
عکس‌هایی از دیتاسنتر قطبی فیسبوک

مطالب مرتبط

 

نظرات

بدون نظر
عضو سایت هستید ؟ وارد شوید
مهمان
چهارشنبه, 29 دی 1400
اگر تمایل دارید بعد از ثبت نظر به صورت خودکار عضو شوید فرم را پر کنید