نخستین مرکز دیتا سنتر آموزشی غرب کشور در کرمانشاه افتتاح شد

نخستین مرکز دیتا سنتر آموزشی غرب کشور
ظهر امروز با حضور معاون حقوقی و امور مجلس وزیر آموزش و پرورش و مدیرکل آموزش و پرورش استان کرمانشاه نخستین مرکز دیتاسنتر آموزشی غرب کشور در یکی از مدارس استان کرمانشاه افتتاح شد.
این مرکز داده آموزشی در غرب کشور خط اینترنت پرسرعت فیبر نوری با سرورهای داخل کشور را دارد، این سرورها امنیت اطلاعاتی و سرعت تبادل اطلاعاتی بالایی دارند.
ظرفیت سرور این مرکز یک صد و ۵۰ ترابایت فضای ذخیره سازی با قابلیت ارتقا است که سبب کاهش هزینه دانش‌آموزان برای اتصال به اینترنت شده و در صورت در دسترس نبودن اینترنت از این شبکه اطلاعاتی استفاده می‌کنند.
این دبیرستان هوشمند جز نخستین مدارس دارای سرویس‌های آموزش مجازی درون مدرسه‌ای است که کلاس‌های مجازی و آزمون برخط را با کیفیت بالا در اختیار دانش‌آموزان قرار می‌دهد.
یک گروه آرندی برای شناسایی نیازها و خلاءهای سیستم آموزشی در این دبیرستان تشکیل شده که یکی از اقدامات آن ایجاد اتاق مانیتورینگ برای نظارت بر کلاس‌های مجازی است، این اتاق مانیتورینگ برای اولین بار در کشور نیازسنجی و راه اندازی شده که با نظارت بر کلاس‌های مجازی مشکلات سخت افزاری و نرم افزاری را شناسایی و رفع کرده و کیفیت آموزش مجازی را بالا می‌برد.
۱۰ میلیارد ریال اعتبار برای راه اندازی این دیتا سنتر هزینه شده و در این دبیرستان ۴۰۰ دانش‌آموز در حال تحصیل هستند، با توجه به اینکه این دبیرستان مدارس دیگر را پوشش می‌دهد تعداد دانش آموزان به یک هزار نفر می‌رسد.
شبکه دیتاسنتر شما چقدر امن است؟ | قسمت اول
 

نظرات

بدون نظر
عضو سایت هستید ؟ وارد شوید
مهمان
جمعه, 01 بهمن 1400
اگر تمایل دارید بعد از ثبت نظر به صورت خودکار عضو شوید فرم را پر کنید