سلطه شرکت DELL در بازار دستگاه های ذخیره سازی همچنان ادامه دارد.

Dell_Logo_Tagline
شرکت Dell توانسته تا سلطه خود روی بازار دستگاه‌های ذخیره سازی را ادامه دهد. در حال حاضر به نظر می رسد که این شرکت 19.2 بازار را در اختیار خود قرار داده، در حالی که رده دوم شرکت رقیب یعنی HPE تنها سهمی 16.4 درصدی را در اختیار دارد.
بر اساس گزارش سه ماهه ارائه شده توسط IDC در زمینه فروش دستگاه‌های ذخیره سازی، سهم HPE از این بازار بیش از 3.3 درصد نسبت به سال قبل افت کرده است. این افت در سهم HPE در بازار بیشتر به خاطر رشد 21.8 درصدی Dell در بازار مذکور است. گرچه به نظر می‌رسد که بیشترین ضرر در این بازار به شرکت‌های Hitachi و IBM وارد شده است. شرکت Hitachi چیزی حدود 10.1 درصد از بازار را از دست داده و این مقدار برای شرکت IBM در حدود 21 درصد بوده است.
در دید کلی، درآمد سازندگان در بازار جهانی دستگاه‌های ذخیره‌سازی با رشد 19.4 درصدی نسبت به سال قبل مواجه شده است. دلیل اصلی این رشد هم ساخت و عرضه مستقیم دستگاه‌های ذخیره سازی توسط شرکت‌های تولید کننده به دیتاسنتر‌ها با مقیاس بسیار بزرگ است. بیش از 27 درصد ارزش سهام دستگاه‌های ذخیره‌سازی در زمینه اینترپرایز در این قسمت صرف شده است. درآمد کلی برای 5 شرکت برتر به بیش از 1.7 میلیارد دلار رسیده. در جدول قسمت زیر می‌توانید فروش و درآمد کلی شرکت ها را مشاهده کنید.
سباستین لاگانا، مدیر تحقیق و پایه ریزی پلتفرم و تکنولوژی در مورد این آمار گفت:« سومین فصل از سال قبل نتایجی را ارائه کرد که بر اساس آن شاهد ادامه رشدی بودیم که از فصل اول 2018 آغاز شده بود. این رشد بر اساس تقاضای زیاد برای بازسازی زیرساخت‌ها، سرمایه گذاری در نسل بعدی بار‌های کاری و رشد و توسعه سرویس های ابری انجام شده.» او در ادامه نیز اشاره کرد که صنعت اینترپرایز ارزش اطلاعات وارد شده به عملیات خود را به خوبی می‌داند و کاربر را با آن درگیر می‌کند و به همین ترتیب نوآوری‌های جدیدی به وجود خواهد آمد. به همین دلیل نیز سرمایه‌گذاری جدیدی در بخش دستگاه‌های ذخیره‌سازی انجام می شود. در تصویر زیر نیز می‌توانید سهم پنج شرکت برتر از بازار دستگاه‌های ذخیره‌سازی را مشاهده کنید.

باید اشاره کرد که در دستگاه‌های ذخیره‌سازی اکسترنال نیز Dell همچنان با صدرنشینی 31.1 درصد از بازار را به خود اختصاص داده و درآمدی 1.9 میلیارد دلاری را در این قسمت تجربه کرده است.
۱۰ توصیه مهم برای پیاده‌سازی درست یک مرکز داده موف...
آشنایی با خصوصیات تابلو برق اتاق سرور

مطالب مرتبط

 

نظرات

بدون نظر
عضو سایت هستید ؟ وارد شوید
مهمان
چهارشنبه, 29 دی 1400
اگر تمایل دارید بعد از ثبت نظر به صورت خودکار عضو شوید فرم را پر کنید