خط ویژه تماس با اتاق سرور
«اتاق سرور دات کام» پایگاه تخصصی طراحی و اجرای شبکه و زیرساخت مرکز داده ها


اخبار تخصصی فناوری اطلاعات و شبکه

ما گلچین اخبار فناوری اطلاعات ایران و جهان را در اختیار شما قرار میدهیم

گرم کردن خانه ها از گرمای تولیدی سرورها

9121cab8-8d38-4111-8783-00fb36bc2646
کمپانی آلمانی نردلایز در پی آن است تا گرمای تولید شده توسط سرورها را در منازل برای گرم کردن محیط منزل و همچنین آب گرم استفاده کند.
گرمایش کره‌ی زمین، انتشار گازهای گلخانه‌ای در کنار تلاش برای کاهش هزینه‌ها منجر به پیاده‌سازی ایده‌ای جالب توسط کمپانی آلمانی نردلایز شده است. این کمپانی در نظر دارد تا گرمای تولید شده توسط سرورها را برای تامین انرژی مورد نیاز برای گرم کردن منازل و همچنین آب گرم مورد نیاز کاربران مورد استفاده قرار دهد. در صورتی که از لپ‌تاپ استفاده کرده باشید، با گرمای تولیدی که در زمان قراردادن لپ‌تاپ روی پاهایتان لمس می‌کنید، آشنا هستید. با توجه به گرمای تولید شده توسط یک دستگاه لپ‌تاپ، به طور حتم یک سرور که مصرف انرژی بالاتری نیز دارد، می‌توان گرمای بیشتری نیز تولید کند. استارتاپ آلمانی نردلایز درصدد آن است تا انرژی گرمایی رایگان را از طریق سرورها تامین کند.
به طور حتم اصلی‌ترین سوال در این خصوص این است که نردلایز چگونه می‌خواهد گرما را به منازل مردم انتقال دهد. پاسخ بسیار ساده است؛ علاقمندان در صورت تمایل می‌توانند در ازای ارائه‌ی مکانی مشخص برای قرار گرفتن سرور در درون منزلشان، گرمای تولید شده را مورد استفاده قرار دهند. در واقع با استفاده از این امکان بخشی از منزل خود را به یک دیتاسنتر کوچک تبدیل می‌کنید.
برآوردهای انجام شده توسط کارشناسان نردلایز نشان از این دارد که استفاده از این روش می‌تواند سالانه‌ای صرفه‌جویی ۳۴۰ دلاری را برای هر منزل به ارمغان بیاورد حال آنکه در سوی دیگر بنابر اطلاعات ارائه شده توسط نردلایز، کمپانی‌ها با کاهش ۵۰ درصدی هزینه‌های عملیاتی خود روبرو خواهند شد، چراکه دیگر نیازی به داشتن دیتاسنتر عظیم و همچنین پرداخت هزینه‌های سنگین نگهداری نیست. نکته‌ی جالب توجه در کنار تمام صرفه‌جویی‌های انجام شده که شامل کاهش مصرف انرژی در منازل و همچنین کاهش مصرف در دیتاسنترها است، هر خانه سالانه سه تن دی اکسید کربن کمتری کمتر وارد جو زمین خواهد کرد.
 
نردلایز برنامه‌ی خود را با اجرای طرح در ۴۲ خانه‌ی مسکونی آغاز خواهد کرد. به نظر می‌رسد ایده‌ی این استارتاپ بسیار مورد توجه افرادی قرار گرفته که محل مناسبی را برای قراردادن سرور در درون منزلشان در اختیار دارند، بطوریکه نزدیک به ۳٫۵۰۰ نفر برای شرکت در این برنامه داوطلب شده‌ند.
 
نردلایز نیز موفق شده تا ۱.۳ برابر از بودجه‌ی ۲۵۰٫۰۰۰ یورویی خود را برای پیاده‌سازی برنامه‌هایش جذب کند. باید دید که آیا این ایده بصورت گسترده وارد فاز اجرایی خواهد شد یا خیر؟ نظر شما در این خصوص چیست؟
×
Stay Informed

When you subscribe to the blog, we will send you an e-mail when there are new updates on the site so you wouldn't miss them.

نخستین مرکز دیتا سنتر آموزشی غرب کشور در کرمانشاه ...
بررسی سیستم اطفا حریق آیروسل در دیتاسنتر
 

نظرات

بدون نظر
عضو سایت هستید ؟ وارد شوید
مهمان
چهارشنبه, 24 آوریل 2024
شماره تماس اتاق سرور دات کام
اتاق سرور چیست؟  اتاق سرور یا مرکز داده اصلی ترین بخش یک شبکه ساخت یافته در سازمانها میباشد .نیاز به مدیریت متمرکز منابع، کاهش هزینه های نگهداری، مقابله موثر با تهدیدات امنیتی و حصول اطمینان از عملکرد صحیح تجهیزات بصورت 24 ساعته، طراحی یک دیتاسنتر یا اتاق سرور مناسب با ویژگیهای مورد نیاز را اجتناب ناپذیر نموده است. اتاق سرور خود را به ما بسپارید
شما می توانید با استفاده از لینک زیر فرم درخواست خدمات را پر و ارسال بفرمائید .

ثبت آنلاین درخواست و سفارش

ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید :
گوگل پلاس آپارات اینستاگرام کانال اتاق سرور در تلگرام فیس بوک