خط ویژه تماس با اتاق سرور
«اتاق سرور دات کام» پایگاه تخصصی طراحی و اجرای شبکه و زیرساخت مرکز داده ها


اخبار تخصصی فناوری اطلاعات و شبکه

ما گلچین اخبار فناوری اطلاعات ایران و جهان را در اختیار شما قرار میدهیم

اهمیت بروز رسانی و استانداردسازی زیرساخت مراکز داده

f27d80e9-aa95-411b-9485-05005113110d
امروزه مراکز داده ستون‌های هر سازمان و مجموعه می‌باشند و نقش تعیین کننده آن‌ها بیش از گذشته است، استانداردسازی تجهیز و مدرنیزه کردن مراکز داده در کشور ما چند سالی است در دستور کار مدیران قرار گرفته است. مدرنیزه کردن تجهیزات IT در مراکز داده با توجه به رشد روز افزون و توسعه تجهیزات هر 3تا5 سال یک بار امری دور از ذهن نمی‌باشد. ولی این فقط یک بخش ماجراست چراکه کارکرد بهینه یک مرکز داده به زیرساخت آن نیز وابسته است و استاندارد سازی زیر ساخت مراکز داده و تجهیز و نوسازی آن از موارد حیاتی و اصلی هر مرکز داده میباشد.
به صورت معمول زیرساخت های فیزیکی همچون منابع تامین برق، سیستم‌های سرمایش و تهویه در مدت زمان طولانی تری نسبت به تجهیزات IT نوسازی می‌گردند ولی تاخیر در به‌روزآوری و استانداردسازی آن‌ها با توجه به زیر بار بودن 24 ساعته باعث افزایش هزینه‌ها و بالا رفتن ریسک خرابی در مراکز داده می‌گردد.
تاخیر در به‌روزرسانی و استاندارد سازی زیرساخت های مراکز داده موجب افزایش هزینه‌های عملکردی، کاهش قابلیت اطمینان و محدودیت در سرعت سرویس دهی مراکز داده می‌گردد.
1-افزایش هزینه‌های عملکردی : تجهیزات نوین امروزی دارای بازده بسیار بالاتری نسبت به تجهیزات قدیمی می‌باشند به طور مثال نسبت COP – Coefficient of Performance (نسبت انرژی مصرفی به انرژی دریافتی ) در تجهیزات جدید سرمایش بسیار بالاتر از نمونه‌های قدیمی است و انرژی کمتری مصرف می‌کند که در یک بازه 10 ساله رقم قابل توجهی میباشد.
2-کاهش قابلیت اطمینان : زمانی‌که یک مرکز داده قدیمی به مدت 10-12 سال نوسازی و استانداردسازی نشده باشد، نقاط ضعیف بسیار زیاد شده و قابلیت اطمینان قسمت مربوط به آن به شدت کاهش میابد. کاهش قابلیت اطمینان هر بخش در نهایت موجب کاهش قابلیت اطمینان کل مرکز داده خواهد شد و زنگ خاموشی مرکز داده به صدا در می آید و هزینه های نگهداری و پشتیبانی افزون می‌گردد.
3-محدودیت‌های همگامی مرکز داده : با توجه به رشد روز افزون بازار و تغییرات کسب و کار و ورود همزمان تجهیزات مدرن، همچنین رشد فناوری‌های جدیدی همچون مراکز داده ماژولار، در صورت عدم مدرن‌سازی و به‌روز نبودن زیر ساخت مراکز داده قدیمی، چالاکی و سرعت سرویس‌دهی مراکز داده قدیمی کاهش یافته و قدرت همگامی آن کاهش میابد.
کارکرد بهینه و سرویس‌دهی 24 ساعته مرکز داده در طول سال وجه تمایز اصلی رده بندی مراکز داده می‌باشد که با به‌روزرسانی، استانداردسازی و مدرنیزه کردن زیرساخت مراکز داده می‌توان به آن رسید. همچنین پایش دوره‌ای و نظارت مستمر و استفاده از تجهیزات هوشمند هشدار دهنده مدرنی که امروزه موجود می‌باشد ، سرعت شناسایی خرابی تجهیزات را بالا برده و هزینه‌های نگهداری و پشتیبانی کاهش می‌دهد .
سایت اتاق سرور زیر مجموعه شرکت پایدار تجارت معتمد با تجربه 15 ساله در استانداردسازی و مدرنیزه کردن زیرساخت مراکز داده و با سابقه انجام ده‌ها پروژه دولتی و خصوصی و کادری مجرب و دارای مدارک بین المللی مرتبط ، آماده بازدید رایگان و ارائه راه‌حل‌های استانداردسازی زیرساخت مراکز داده و شبکه می‌باشد .
 
×
Stay Informed

When you subscribe to the blog, we will send you an e-mail when there are new updates on the site so you wouldn't miss them.

نخستین مرکز دیتا سنتر آموزشی غرب کشور در کرمانشاه ...
بررسی سیستم اطفا حریق آیروسل در دیتاسنتر

مطالب مرتبط

 

نظرات

بدون نظر
عضو سایت هستید ؟ وارد شوید
مهمان
چهارشنبه, 24 آوریل 2024
شماره تماس اتاق سرور دات کام
اتاق سرور چیست؟  اتاق سرور یا مرکز داده اصلی ترین بخش یک شبکه ساخت یافته در سازمانها میباشد .نیاز به مدیریت متمرکز منابع، کاهش هزینه های نگهداری، مقابله موثر با تهدیدات امنیتی و حصول اطمینان از عملکرد صحیح تجهیزات بصورت 24 ساعته، طراحی یک دیتاسنتر یا اتاق سرور مناسب با ویژگیهای مورد نیاز را اجتناب ناپذیر نموده است. اتاق سرور خود را به ما بسپارید
شما می توانید با استفاده از لینک زیر فرم درخواست خدمات را پر و ارسال بفرمائید .

ثبت آنلاین درخواست و سفارش

ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید :
گوگل پلاس آپارات اینستاگرام کانال اتاق سرور در تلگرام فیس بوک