دیتاسنتر؛ شگفتی‌ جهان مدرن

news1 دیتاسنتر؛ شگفتی‌ جهان مدرن
امکان ندارد شما با کندی اینترنت مواجه نشده باشید. یک آدرس را در مرورگر وارد یا روی لینکی کلیک کرده‌اید و مدتی به آن دایره چرخان روی زبانه (تب) مروگر خود خیره شده‌اید. دایره برای مدتی خاکستری و به سمت چپ می‌چرخد و بعد اگر شانس بیاورید آبی می‌شود جهت چرخشش به سمت راست و ساعتگر می‌شود. درواقع مرورگر شما در مرحله دایره خاکستری درخواست اطلاعات می‌کند و در مرحله آبی اطلاعات را گرفته و برای شما بارگزاری می‌شود. اما مرورگر شما از چه کسی درخواست می‌کند؟ جواب این است که دیتا سنتر.
دیتاسنترها یا مراکز داده مجموعه‌های عظیمی هستند که کل عملیات انجام گرفته در اینترنت توسط آن‌ها کنترل و پشتیبانی می‌شود. برای اینکه بفهمید یک دیتا سنتر چیست یک ساختمان بزرگ به شدت امنیتی را تصور کنید که پر شده از حافظه‌های ذخیره سازی که توسط یک سیستم عامل مانند ویندوز مدیریت می‌شوند. درواقع یک مرکز داده یک کامپیوتر عظیم است با کلی حافظه ذخیره‌سازی.
وقتی شما روی لینکی از اتاق سرور کلیک می‌کنید درخواستی از طرف مرورگر شما به سمت مرکز داده اتاق سرور دات کام ارسال می‌شود. این درخواست وارد مرکز داده شده و مرکز داده آن اطلاعاتی که مورد نیاز شماست را به سمت مرورگر می‌فرستد. مرورگر اطلاعات را پردازش کرده و صفحات زیبای سایت اتاق سرور دات کام را نشان شما می‌دهد. برای آشنایی بیشتر اینفوگرافیک امروز را مطالعه کنید.


اولین سرور فیس‌بوک تنها ۸۵ دلار در ماه هزینه داشت
5 اشتباه رایج در اتاق سرور ها و راه حل مقابله با آ...

مطالب مرتبط

 

نظرات

بدون نظر
عضو سایت هستید ؟ وارد شوید
مهمان
چهارشنبه, 29 دی 1400
اگر تمایل دارید بعد از ثبت نظر به صورت خودکار عضو شوید فرم را پر کنید