خط ویژه تماس با اتاق سرور
«اتاق سرور دات کام» پایگاه تخصصی طراحی و اجرای شبکه و زیرساخت مرکز داده ها


اخبار تخصصی فناوری اطلاعات و شبکه

ما گلچین اخبار فناوری اطلاعات ایران و جهان را در اختیار شما قرار میدهیم

بهینه سازی اتاق های سرور مراکز درمانی و بیمه ای

139406122217224906020964
سازمان تامین اجتماعی یکی از پیشگامان بهره گیری از فناوری اطلاعات در ارائه خدمات به ذینفعان خود بوده و در این راستا از سال ها قبل در کلیه واحدهای ستادی و اجرائی از تجهیزات سرویس دهنده و برقرار کننده ارتباط بهره می برد.
نگهداری و حفاظت از این تجهیزات در بر پا بودن سرویسها، سامانه ها و در نهایت پیشبرد اهداف سازمان بسیار حائز اهمیت بوده و ضروری است محل نگهداری این تجهیزات تابع قوانین دقیق و استانداردهای خاص بین المللی باشد.
در این خصوص و به منظور حفظ ایمنی، پایداری و ارتقاء کیفیت در ارائه سرویس ها، از سال ١٣٩٥ تدوین طرح استاندارد سازی اتاق های سرور واحدهای بیمه ای و درمانی سازمان تامین اجتماعی در کل کشور توسط دفتر راهبری سیستمها آغاز و اجرائی گردید و در سال جاری فاز نهایی آن در دست اجرا می باشد.
به این منظور پس از انجام بازدیدهای غیرحضوری از اتاق سرور کلیه واحدهای کشور ضمن برگزاری جلسات کارشناسی با نماینده فناوری اطلاعات هر استان، وضعیت فعلی اتاق سرور از بعد زیر ساخت و اشکالات و نواقص احتمالی پیاده سازی استاندارد مورد بررسی قرار گرفته و در نهایت صورتجلسه اقدامات اصلاحی برای اتاق سرور واحدهای هر استان تدوین می گردد. با توجه به هماهنگی های انجام شده تدابیر لازم جهت بهینه سازی اتاق های سرور تا پایان سال جاری به کار گرفته خواهد شد.
بدیهی است اجرای این طرح قدم بزرگی در ایجاد پایداری، ارتقاء کیفیت ارائه سرویس به ذینفعان و حفظ و صیانت از اطلاعات سازمانی خواهد بود.
×
Stay Informed

When you subscribe to the blog, we will send you an e-mail when there are new updates on the site so you wouldn't miss them.

طبقه نهم ساختمان دیتاسنتر مرکز امام خمینی(ره)
آسیب‌پذیری پروتکل CredSSP و اختلال در ریموت دسکتاپ

مطالب مرتبط

 

نظرات 1

علی محمدی on یکشنبه, 26 خرداد 1398 17:40

از آنجاییکه بسیاری از مراکز درمانی ارتباط الکترونیک با شرکت های بیمه گر بازرگانی درخصوص بیمه تکمیلی ایجاد کرده اند و مستندات مالی خود به منظور مطالبات هزینه ها از طریق بستر الکترونیک بوده و بیمه گران نیز خواستار ارایه سرویس مناسب به بیمه شده های خود هستند٬ لذا به نظر ایمن سازی از این منظر بسیار مهم می باشد.
http://niksadarman.ir/

از آنجاییکه بسیاری از مراکز درمانی ارتباط الکترونیک با شرکت های بیمه گر بازرگانی درخصوص بیمه تکمیلی ایجاد کرده اند و مستندات مالی خود به منظور مطالبات هزینه ها از طریق بستر الکترونیک بوده و بیمه گران نیز خواستار ارایه سرویس مناسب به بیمه شده های خود هستند٬ لذا به نظر ایمن سازی از این منظر بسیار مهم می باشد. http://niksadarman.ir/
عضو سایت هستید ؟ وارد شوید
مهمان
شنبه, 15 جون 2024
شماره تماس اتاق سرور دات کام
اتاق سرور چیست؟  اتاق سرور یا مرکز داده اصلی ترین بخش یک شبکه ساخت یافته در سازمانها میباشد .نیاز به مدیریت متمرکز منابع، کاهش هزینه های نگهداری، مقابله موثر با تهدیدات امنیتی و حصول اطمینان از عملکرد صحیح تجهیزات بصورت 24 ساعته، طراحی یک دیتاسنتر یا اتاق سرور مناسب با ویژگیهای مورد نیاز را اجتناب ناپذیر نموده است. اتاق سرور خود را به ما بسپارید
شما می توانید با استفاده از لینک زیر فرم درخواست خدمات را پر و ارسال بفرمائید .

ثبت آنلاین درخواست و سفارش

ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید :
گوگل پلاس آپارات اینستاگرام کانال اتاق سرور در تلگرام فیس بوک