خط ویژه تماس با اتاق سرور
«اتاق سرور دات کام» پایگاه تخصصی طراحی و اجرای شبکه و زیرساخت مرکز داده ها


اخبار تخصصی فناوری اطلاعات و شبکه

ما گلچین اخبار فناوری اطلاعات ایران و جهان را در اختیار شما قرار میدهیم

وجود۳۲ هزار کسب‌ و‌ کار اینترنتی فعال در کشور

fe5d556f-dde1-4b6d-8206-ac8d8b16f6f8
 
به گزارش سخنگوی اتحادیه کسب و کارهای اینترنتی، اکنون ۳۲ هزار کسب و کار اینترنتی فعال در کشور وجود دارد 
این روزها فضای خرید اینترنتی و استفاده از سرویس‌های آنلاین به‌شدت در حال افزایش است؛ به گونه‌ای که حتی بسیاری از کاربرانی که پیش‌تر اعتماد و نظر مثبتی نسبت به استفاده از خدمات آنلاین و مبتنی بر اینترنت نداشتند، این روزها به کاربرد این سرویس‌ها روی آورده‌اند.
همین اعتماد و روی آوردن کاربران به سرویس‌ها و خدمات آنلاین باعث شد این نوع کسب و کار رشد کند و هر روز بیشتر شاهد افزایش تعداد این مدل فعالیت‌ در کشور باشیم. بر این اساس اکنون تعداد کسب‌وکارهای اینترنتی فعال در کشور به ۲۲ هزار رسیده است. رضا الفت نسب می‌گوید طی شش ماه گذشته به ۶۰۰ کسب و کار اینترنتی مجوز فعالیت داده شده است.
به گفته‌ی سخنگوی اتحادیه کسب و کارهای اینترنتی، یک درصد مجموع حجم خرده‌فروشی‌ها در کشور به‌صورت آنلاین صورت می‌گیرد که این میزان در ترکیه ۳ درصد، چین ۱۳ تا ۱۵ درصد و آمریکا و انگلیس ۶ تا ۸ درصد است.
بر اساس گزارش الفت نسب، به ازای هر ۳۵ نفر یک واحد صنفی در کشور راه‌اندازی شده که ۷ برابر نورم جهانی است؛ البته برای توسعه کسب و کار اینترنتی در بدنه دولت مشکلاتی وجود دارد و اگر بنا است که به اشتغال مورد نظر در بستر اینترنت دست پیدا کنیم، لازمه‌ی آن حمایت از کسب و کارهای اینترنتی است.
در همین راستا محسن رضایی، کارشناس حوزه کسب و کار اینترنتی، معتقد است در آینده حاکمیت در کسب و کارهای اینترنتی کمرنگ می‌شود و این فعالیت‌ها در فضای مجازی پررنگ‌تر خواهد شد، البته با وجود اهمیت کسب و کار اینترنتی، متأسفانه راهبرد خاصی برای این قبیل کسب و کار در کشور وجود ندارد.
 
 
×
Stay Informed

When you subscribe to the blog, we will send you an e-mail when there are new updates on the site so you wouldn't miss them.

طبقه نهم ساختمان دیتاسنتر مرکز امام خمینی(ره)
آسیب‌پذیری پروتکل CredSSP و اختلال در ریموت دسکتاپ
 

نظرات

بدون نظر
عضو سایت هستید ؟ وارد شوید
مهمان
شنبه, 15 جون 2024
شماره تماس اتاق سرور دات کام
اتاق سرور چیست؟  اتاق سرور یا مرکز داده اصلی ترین بخش یک شبکه ساخت یافته در سازمانها میباشد .نیاز به مدیریت متمرکز منابع، کاهش هزینه های نگهداری، مقابله موثر با تهدیدات امنیتی و حصول اطمینان از عملکرد صحیح تجهیزات بصورت 24 ساعته، طراحی یک دیتاسنتر یا اتاق سرور مناسب با ویژگیهای مورد نیاز را اجتناب ناپذیر نموده است. اتاق سرور خود را به ما بسپارید
شما می توانید با استفاده از لینک زیر فرم درخواست خدمات را پر و ارسال بفرمائید .

ثبت آنلاین درخواست و سفارش

ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید :
گوگل پلاس آپارات اینستاگرام کانال اتاق سرور در تلگرام فیس بوک