مایکروسافت cloud سیستم بهینه تری از سایر رقبا در مصرف انرژی

بر طبق مطالعه‌ای جدید، مایکروسافت کلاود از کارآمدترین سیستم انرژی بهره می‌برد که در مقایسه با شرکت‌های رقیب، منجر به مصرف انرژی کمتری می‌شود.
تحقیق جدیدی که روی سیستم تأمین انرژی سرویس ابری مایکروسافت صورت گرفته است، از مصرف کارآمد انرژی و تولید کم کربن خبر می‌دهد. دیروز مایکروسافت در مطلبی در بلاگ خود، نتایج این تحقیقات را منتشر کرد که بر طبق آن، مایکروسافت کلاود در مقایسه با مراکز داده سنتی، ۹۳ درصد انرژی را بهینه‌تر مصرف می‌کند؛ همچنین تولید کربن نیز به مقدار ۹۸ درصد بهینه‌تر از رقبا تخمین‌ زده شده است.
در سال‌‌های اخیر، شرکت‌ها و سازمان‌ها اهمیت ویژه‌ای برای نحوه‌ی استفاده و مدیریت انرژی قائل شده‌اند و اکنون در تلاش هستند اثرات گلخانه‌ای کمتری بر محیط زیست بگذارند. شرکت‌هایی مانند گوگل و فیسبوک برای حصول اطمینان از این موضوع که انرژی تولیدی آن‌ها خودبسنده و پایدار باشد، به استفاده از انرژی‌های تجدیدپذیر روی آورده‌اند.
بر اساس آمار و ارقامی که به واسطه‌ی تحقیق فوق حاصل شده است، اگر تنها ۲۰ درصد از بازار داخلی ایالات متحده آمریکا به مایکروسافت کلاود مهاجرت کنند، انرژی‌ای در مقیاس شهر سیاتل یا تورین صرفه‌جویی خواهد شد.
ما از این نتیجه هیجان‌زده هستیم؛ اما به این موضوع واقفیم که هنوز کارهای زیادی برای انجام دادن وجود دارد. در این گزارش ما تنها بازار داخلی را در نظر گرفته‌ایم. در حال حاضر در بسیاری از حوزه‌ها، مزایای استفاده از سرویس ابری در مقابل پایگاه‌های داده داخلی حل شده است و امروزه شاهد پایگاه‌های داده‌ی داخلی کمتری نسبت به سال ۲۰۱۰ هستیم. با این وجود، رقم فوق در مقایسه با پیش‌بینی سیسکو مبنی بر اینکه سرویس‌های ابری در عرض ۳ سال، ۹۵ درصد از ترافیک پایگاه‌های داده را تشکیل می‌دهند، فاصله‌ی زیادی دارد.
 
بر اساس آنچه که مایکروسافت بیان کرده است، این قضیه به همین‌جا ختم نخواهد شد و آن‌ها همچنان سخت در تلاش هستند تا از آسیب‌ نرساندنِ تجهیزات ابری به محیط زیست اطمینان حاصل کنند.
 
پلتفرم ابری جهانی که ما در حال ساختِ آن هستیم، به‌عنوان بخشی از میراث پایدار مایکروسافت شناخته خواهد شد. این تعهد به مسئولیت‌پذیری است؛ از جمله ارائه پیشنهادات کارآمد و پایدار ابری به مشتریان ما که به‌طور فزاینده‌ای انتظار دارند به عملکرد زیست‌محیطی ارائه‌دهندگان سرویس‌های ابری‌شان اعتماد کنند. ما حقیقتاً این موضوع را به‌عنوان فرصتی برای مایکروسافت می‌بینیم.
نکات مهم در استاندارد سازی اتاق سرور
معرفی انواع RACK یا رک شبکه های کامپیوتری

مطالب مرتبط

 

نظرات

بدون نظر
عضو سایت هستید ؟ وارد شوید
مهمان
جمعه, 02 مهر 1400
اگر تمایل دارید بعد از ثبت نظر به صورت خودکار عضو شوید فرم را پر کنید