خط ویژه تماس با اتاق سرور
«اتاق سرور دات کام» پایگاه تخصصی طراحی و اجرای شبکه و زیرساخت مرکز داده ها


اخبار تخصصی فناوری اطلاعات و شبکه

ما گلچین اخبار فناوری اطلاعات ایران و جهان را در اختیار شما قرار میدهیم

مایکروسافت آژور

59c0ef6284d18 microsoft azure
مایکروسافت آژور (Microsoft Azure) یک بستر یا پلتفرم با مجموعه‌ای از سرویس‌های در هم تنیده ابری است که امکان رایانش ابری (Cloud computing) برای ایجاد، توسعه و مدیریت اپلیکیشن‌ها، وب یا موبایل را فراهم می‌آورد. آژور بستری فراهم می‌کند که بتوان توسط زبان‌ها، ابزارها، چهارچوب‌ها و فریم‌ورک‌های مختلف به‌صورت آزادانه اپلیکیشن‌های مختص خود را ساخت، گسترش داد و مدیریت کرد. آژور بسیار انعطاف‌پذیر و قابل سفارشی‌سازی است که دسترسی به مقادیر بسیار زیادی از ذخیره‌سازی داده‌ها، منابع کامپیوتری و ابزارهای توسعه برنامه کاربردی را فراهم می‌کند.

رایانش ابری (Cloud computing) در واقع به معنی دسترسی، توسعه و به‌کارگیری فناوری‌های کامپیوتری در بستر اینترنت است بدون نیاز به در اختیار داشتن زیرساخت‌های فنی مورد نیاز برای دسترسی به آن فناوری. به بیان ساده‌تر به جای اینکه کاربر برنامه‌ها و فناوری‌های مورد نیاز خود را در کامپیوتر شخصی خود داشته باشد از طریق اتصال به شبکه خدمات خود را به صورت وب‌سرویس‌های مختلف دریافت می‌کند.مایکروسافت آژور با یکپارچگی که در ابزارهای توسعه‌دهندگان و سرویس‌های ابری خود ایجاد کرده است بستری بسیار مناسب برای اکثر توسعه‌دهندگان فراهم آورده است. از سوی دیگر امنیت بالای این سرویس برای توسعه‌دهندگان بسیار مهم است. امنیت آژور به حدی است که مایکروسافت آن را مورد اطمینان‌ترین خدمات ابری برای سازمان‌های دولتی می‌داند. همچنین همکاری مایکروسافت با شرکت‌های بزرگی نظیر ادوبی (Adobe)، سیسکو (Cisco)، کنونیکال (Canonical)، ردهت (Red Hat) امکان رشد سریع اکوسیستم آژور را فراهم آورده است.

قطعاً شرکت‌هایی که از نرم‌افزارهای مختلف مایکروسافت نظیر ویندوز، آفیس، SQL Server و Sharepoint استفاده می‌کنند، می‌توانند با توجه به یکپارچگی سیستم مایکروسافت از بزرگ‌ترین مشتریان آژور باشند.

منبع : https://azure.microsoft.com/en-us
×
Stay Informed

When you subscribe to the blog, we will send you an e-mail when there are new updates on the site so you wouldn't miss them.

تبدیل زمین گلف به مزرعه انرژی خورشیدی توسط ال جی
اولین دیتاسنتر IBM
 

نظرات

بدون نظر
عضو سایت هستید ؟ وارد شوید
مهمان
چهارشنبه, 24 آوریل 2024
شماره تماس اتاق سرور دات کام
اتاق سرور چیست؟  اتاق سرور یا مرکز داده اصلی ترین بخش یک شبکه ساخت یافته در سازمانها میباشد .نیاز به مدیریت متمرکز منابع، کاهش هزینه های نگهداری، مقابله موثر با تهدیدات امنیتی و حصول اطمینان از عملکرد صحیح تجهیزات بصورت 24 ساعته، طراحی یک دیتاسنتر یا اتاق سرور مناسب با ویژگیهای مورد نیاز را اجتناب ناپذیر نموده است. اتاق سرور خود را به ما بسپارید
شما می توانید با استفاده از لینک زیر فرم درخواست خدمات را پر و ارسال بفرمائید .

ثبت آنلاین درخواست و سفارش

ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید :
گوگل پلاس آپارات اینستاگرام کانال اتاق سرور در تلگرام فیس بوک