مایکروسافت آژور

59c0ef6284d18 microsoft azure
مایکروسافت آژور (Microsoft Azure) یک بستر یا پلتفرم با مجموعه‌ای از سرویس‌های در هم تنیده ابری است که امکان رایانش ابری (Cloud computing) برای ایجاد، توسعه و مدیریت اپلیکیشن‌ها، وب یا موبایل را فراهم می‌آورد. آژور بستری فراهم می‌کند که بتوان توسط زبان‌ها، ابزارها، چهارچوب‌ها و فریم‌ورک‌های مختلف به‌صورت آزادانه اپلیکیشن‌های مختص خود را ساخت، گسترش داد و مدیریت کرد. آژور بسیار انعطاف‌پذیر و قابل سفارشی‌سازی است که دسترسی به مقادیر بسیار زیادی از ذخیره‌سازی داده‌ها، منابع کامپیوتری و ابزارهای توسعه برنامه کاربردی را فراهم می‌کند.

رایانش ابری (Cloud computing) در واقع به معنی دسترسی، توسعه و به‌کارگیری فناوری‌های کامپیوتری در بستر اینترنت است بدون نیاز به در اختیار داشتن زیرساخت‌های فنی مورد نیاز برای دسترسی به آن فناوری. به بیان ساده‌تر به جای اینکه کاربر برنامه‌ها و فناوری‌های مورد نیاز خود را در کامپیوتر شخصی خود داشته باشد از طریق اتصال به شبکه خدمات خود را به صورت وب‌سرویس‌های مختلف دریافت می‌کند.مایکروسافت آژور با یکپارچگی که در ابزارهای توسعه‌دهندگان و سرویس‌های ابری خود ایجاد کرده است بستری بسیار مناسب برای اکثر توسعه‌دهندگان فراهم آورده است. از سوی دیگر امنیت بالای این سرویس برای توسعه‌دهندگان بسیار مهم است. امنیت آژور به حدی است که مایکروسافت آن را مورد اطمینان‌ترین خدمات ابری برای سازمان‌های دولتی می‌داند. همچنین همکاری مایکروسافت با شرکت‌های بزرگی نظیر ادوبی (Adobe)، سیسکو (Cisco)، کنونیکال (Canonical)، ردهت (Red Hat) امکان رشد سریع اکوسیستم آژور را فراهم آورده است.

قطعاً شرکت‌هایی که از نرم‌افزارهای مختلف مایکروسافت نظیر ویندوز، آفیس، SQL Server و Sharepoint استفاده می‌کنند، می‌توانند با توجه به یکپارچگی سیستم مایکروسافت از بزرگ‌ترین مشتریان آژور باشند.

منبع : https://azure.microsoft.com/en-us
معرفی انواع RACK یا رک شبکه های کامپیوتری
مرکز عملیات شبکه‌ی مخابرات ایران (NOC) به بهره‌بر...
 

نظرات

بدون نظر
عضو سایت هستید ؟ وارد شوید
مهمان
جمعه, 01 بهمن 1400
اگر تمایل دارید بعد از ثبت نظر به صورت خودکار عضو شوید فرم را پر کنید