سامسونگ تکنولوژی هوشمندی ویژه ساختمانها معرفی میکند

samsung-logo-2012-1024x516
گزارش‌هایی از کره‌ی جنوبی منتشر شده مبنی بر اینکه سامسونگ قصد دارد تکنولوژی‌های هوشمندی ویژه‌ی ساختمان‌ها معرفی کند.
به‌نظر می‌رسد سامسونگ در حال توسعه‌‌ی فناوری جدیدی است که به مدیران ساختمان‌ها اجازه خواهد داد، به‌کمک هوش مصنوعی ساختمان‌ها را مدیریت کنند. بنا‌بر گزارشی از کره‌ی جنوبی، این تکنولوژی اختصاصی اینترنت اشیاء، روز ۲۶ مهرماه در دفتر مرکزی سامسونگ در شهر سئول کره‌ی جنوبی معرفی خواهد شد. در حال حاضر مشخص نیست که آیا سامسونگ فناوری جدید مدیریت ساختمان‌ها را در اختیار کاربران تجاری قرار خواهد داد یا خیر.
گفته می‌شود این پلتفرم جدید با نام تجاری b.IoT عرضه می‌شود و اطلاعات مورد نیاز خود را از داده‌های حسگرها و منابع دیگری از جمله تلویزیون‌های ساکنان به‌دست می‌آورد. از این اطلاعات برای تعیین قسمت‌های فعال و غیر فعال ساختمان استفاده می‌شود و مدیران ساختمان‌ها می‌توانند، به کمک این فناوری مواردی نظیر گرمایش و سیستم‌های روشنایی را به‌طور خودکار مدیریت کنند. این مسئله موجب صرفه‌جویی در زمان و هزینه‌های مصرفی ساختمان‌ها می‌‌شود.
کره‌ای‌ها در نظر دارند روی صادرات این فناوری نیز سرمایه‌‌گذاری کنند. سامسونگ می‌خواهد از فناوری b.IoT در ساختمان خود در شهر ورشو در کشور لهستان بهره ببرد و همچنین از آن در ساختمان‌هایی در شهرهای یونگجو و دائگو در کره‌ی جنوبی نیز بهره‌برداری کند.
این غول دنیای فناوری در تلاش است تا سهم خود در بازار اینترنت اشیاء و ساختمان‌ها را افزایش داده و نفوذش در این بازار رو به رشد را گسترش دهد. اخیرا سامسونگ محصولات جدیدی بر پایه‌ی فناوری اینترنت اشیاء معرفی کرده است؛ این محصولات، زمینه‌های مختلفی از سیستم‌های هوشمند خانگی گرفته تا هوش مصنوعی در دستگاه‌های همراه را در بر می‌گیرند. بخشی از پیشرفت‌های سامسونگ در دنیای هوش مصنوعی حاصل فناوری‌های توسعه یافته توسط استارتاپ آمریکایی Viv Labs است. کره‌ای‌ها نوامبر سال گذشته موفق به تصاحب این استارتاپ شدند و گفته‌ می‌شود از پیشرفت‌های این استارتاپ در توسعه‌ی دستیار هوشمند خود، موسوم به بیکسبی نیز استفاده کرده‌اند.
دو ماه پیش نیز گزارش شده بود که سامسونگ در حال به‌کارگیری سیستم‌ عامل اختصاصی خود، تایزن در دستگاه‌های اینترنت اشیاء نظیر سیستم‌های روشنایی هوشمند و وسائل خانگی است. هدف کره‌ای‌ها از به‌کارگیری تایزن، کاهش وابستگی‌شان به پلتفرم‌هایی نظیر اندروید در دستگاه‌های همراه است. ماه نوامبر سال جاری نیز سامسونگ اپلیکیشنی موسوم به Samsung Connect را معرفی کرد که نقش ابزاری مرکزی برای کنترل دستگاه‌های مرتبط با اینترنت را برعهده داشت. مشخص نیست که فناوری‌های ساختمانی اینترنت اشیاء که توسط سامسونگ توسعه داده شده‌اند چه امکاناتی را با خود به همراه می‌آورند؛ اما اگر چنین پروژه‌ای در جریان است، به‌زودی سامسونگ اطلاعات بیشتری در رابطه با آن منتشر خواهد کرد.
 
ظرفیت ترافیک داخلی کشور به 12ترابایت بر ثانیه افزا...
اولین دیتاسنتر IBM

مطالب مرتبط

 

نظرات

بدون نظر
عضو سایت هستید ؟ وارد شوید
مهمان
چهارشنبه, 29 دی 1400
اگر تمایل دارید بعد از ثبت نظر به صورت خودکار عضو شوید فرم را پر کنید