قطعی تلگرام به دلیل مشکل فنی در سرورها

8582804348c9412aa43f3586eb3f9f21_XL
از بامداد امروز یک‌شنبه نهم اردیبهشت‌ماه، شبکه‌ی تلگرام از دسترس خارج شده است و امکان دسترسی به این سرویس حتی با فیلترشکن وجود ندارد. با اینکه به‌صورت رسمی از فیلتر شدن این پیام‌رسان در روز مشخصی اطلاعی داده نشده بود؛ اما ظاهرا وعده‌ی فیلتر آن در طول اردیبهشت‌ماه به حقیقت پیوسته است.
 
البته برخی منابع این عدم امکان دسترسی را به ماجرای فیلتر بودن مربوط نمی‌دادند؛ چرا که گفته می‌شود پاول دورف، مؤسس تلگرام، در توییتی به قطعی تلگرام واکنش نشان داده و علت قطعی این سرویس را توضیح داده است که باوجود برخی شایعات، موضوع فیلتر تلگرام صحت ندارد.
 
به گفته پاول دورف، علت قطعی تلگرام مشکل یکی از سرورها است. او ضمن اعلام این خبر از کاربران تلگرام عذرخواهی و اعلام کرد که در ساعات آینده این مشکل حل می‌شود.
 
با این‌حال بر اساس توئیت دوروف، ظاهرا وی به برخی اشکالات سروری در مرکز و در رابطه با کاربران قاره اروپا اشاره کرده و در پیام او به مشکل ارتباط در ایران اشاره نشده است. براساس اطلاعات ارائه‌شده توسط دوروف، افزایش دما در برخی از سرورهای مورد استفاده توسط تلگرام باعث شده این پیام‌رسان با مشکل روبرو شود.
 
به هرحال اگر این اشکال از مدیریت مرکزی تلگرام باشد، قطعاً در ساعات آینده برطرف خواهد شد؛ اما اگر موضوع فیلتر شدن تلگرام باشد، احتمال بازگشت آن به شرایط سابق کم است.
 
براساس توییت صفحه‌ی رسمی تلگرام در توئیتر، قطعی برق در آمستردام باعث بروز مشکل فنی و عدم اتصال تلگرام در اروپا، خاورمیانه و شمال آفریقا، روسیه و کشورهای مستقل مشترک‌المنافع شده است.
پردازش ابری موجب افزایش شدید تقاضا برای مراکز داده...
پهنای باند چیست و ماهانه به چه مقدار از آن نیاز دا...

مطالب مرتبط

 

نظرات

بدون نظر
عضو سایت هستید ؟ وارد شوید
مهمان
دوشنبه, 26 مهر 1400
اگر تمایل دارید بعد از ثبت نظر به صورت خودکار عضو شوید فرم را پر کنید