۱۰۰ درصد انرژی تمام دفاتر اپل از منابع تجدیدپذیر تهیه می شود

Apple-Park-Solar-1020x610


اخیرا اپل اعلام نموده که موفق شده ۱۰۰ درصد انرژی تمام دفاتر خود را از منابع تجدیدپذیر تهیه کند. رسیدن به دستاورد یاد شده، بدین معنی است که تمامی دفاتر، فروشگاه ها و دیتا سنتر های اپل در سراسر جهان از انرژی خورشیدی، بادی، هیدروژنی و دیگر منابع انرژی پاک استفاده می کنند.
فراهم آوردن انرژی پاک برای تمامی تاسیسات شرکت کوپرتیونی که جمعا در ۴۳ کشور دنیا قرار دارند، امر بسیار حیرت انگیزی است اما هنوز تمامی تامین کنندگان این شرکت نتوانسته اند این اولویت را رعایت کنند. اخیرا اپل موفق شده با راضی کردن ۹ تامین کننده دیگر، جمعا ۲۳ شرکت از تامین کننده های خود را وادار به استفاده ی کامل از منابع تجدید پذیر انرژی کند.
اپل از چند سال پیش به دنبال تامین کل انرژی دفاتر خود از منابع پاک بود چرا که این شرکت در سال ۲۰۱۵ میلادی، توانسته بود که ۹۳ درصد از کل انرژی اش را از منابع تجدیدپذیر بدست آورد. پس از آن اپل سعی کرد با تعریف پروژه های جدید به دنبال رسیدن به هدف خود باشد. بنابراین ۲۵ پروژه برای تولید انرژی پاک که شامل نیروگاه های تولید برق با استفاده از انرژی بادی، خورشیدی و بیوگاز می شد، در سال ۲۰۱۵ توانست ۶۲۶ مگاوات انرژی سالم تولید کند. شرکت کوپرتینویی اعلام نموده که پروژه های دیگری نیز در ۱۱ کشور جهان در دست احداث داشته و قصد دارد تا آینده ی نزدیک ۱.۴ گیگاوات انرژی پاک تولید کند.
همچنین اپل عنوان نموده که از سال ۲۰۱۱ تا به امروز در تمامی پروژه های انرژی محور خود، میزان انتشار گاز های گلخانه ای را تا ۵۴ درصد پایین آورده که این مسئله موجب شده میزان گاز های مشابه کربن دی اکسید در هوا ۲ تن کاهش یابد.
درست است که اپل رویکرد مطلوبی برای حفظ محیط زیست در نظر گرفته اما همواره در حال تبلیغ محصولات جدید خود بوده و سعی دارد کاربران را به خرید جدیدترین گجت هایش نظیر آیفون، مک بوک و دیگر گجت های هوشمند مصرف کننده ی انرژی ترغیب کند. از نظر تجاری این مسئله قابل دفاع است اما کمپانی کوپرتینویی به لحاظ حفاظت از محیط زیست هنوز شرکتی تخریب کننده است
دیتاسنتر جدید vmware در واشنگتن
گرمای سرورهای دیتاسنتری درسوئد، گرمابخش 10 هزار خ...

مطالب مرتبط

 

نظرات

بدون نظر
عضو سایت هستید ؟ وارد شوید
مهمان
پنج شنبه, 30 دی 1400
اگر تمایل دارید بعد از ثبت نظر به صورت خودکار عضو شوید فرم را پر کنید