خط ویژه تماس با اتاق سرور
«اتاق سرور دات کام» پایگاه تخصصی طراحی و اجرای شبکه و زیرساخت مرکز داده ها


اخبار تخصصی فناوری اطلاعات و شبکه

ما گلچین اخبار فناوری اطلاعات ایران و جهان را در اختیار شما قرار میدهیم

اپل قوانین چین را قبول میکند

img3-93bc7651ae81b0a8
دولت چین خرداد ماه قانونی در حوزه ی امنیت سایبری چین تصویب کرد که بر مبنای آن اپل مجبور شد بهره برداری از سرور های iCloud خود را به یک شرکت دولتی واقع در استان گوئیژو بسپارد.
بر اساس گزارش رسانه های این کشور، اداره ی سرور های iCloud از نهم اسفند ماه به شرکت دولتی Guizhou که در حوزه کلان داده فعالیت می کند واگذار خواهد شد.
در همین راستا اپل از ۲۰ دی ماه اطلاع رسانی به کاربران چینی را آغاز کرده و همین موضوع موجب نارضایتی برخی از آنها شده است.
کارشناسان چینی معتقدند ذخیره اطلاعات در مناطق محلی می تواند سرعت و امنیت سرویس های iCloud را بهبود بخشد چرا که این سرویس ها قبلا مورد حملات سایبری مختلف قرار گرفته و تغییر محل سرور های اپل بیشتر به همین علت بوده است. با این حال کاربران چینی نگران نظارت حکومتی بر داده های حساب کاربریشان هستند.
طبق تفاهم نامه ی منعقد شده بین اپل و کمپانی Guizhou، شرکت چینی در ازای کنترل داده های سرویس iCloud متعهد شده که بهره برداری از دیتاسنتری به ارزش ۱ میلیارد دلار را در استان گوئیژو به راه اندازد.
دولت چین اوایل خرداد ماه قانونی در زمینه ی امنیت سایبری تصویب نمود و بر اساس آن از شرکت کوپرتینویی خواست که محل ذخیره ی داده های کاربران چینی را به داخل همین کشور منتقل کند.
اپل اولین شرکتی است که برای از دست ندادن مشتریان خود مجبور شده بر اساس قوانین چین، سرور های خود را به شرکت های دولتی این کشور واگذار کند. از کمپانی های آمریکایی که هم اکنون در معرض این انتقال هستند می توان به آمازون، مایکروسافت و IBM اشاره کرد.
با روند تصمیمات اتخاض شده توسط دولت چین، دیر یا زود شرکت های ذکر شده نیز مجبور خواهند بود بر اساس قانون تصویب شده یا دیتا سنتر های خود به شرکت های بومی بسپارند یا جمعیت میلیونی کاربران چینی را فراموش کنند.
×
Stay Informed

When you subscribe to the blog, we will send you an e-mail when there are new updates on the site so you wouldn't miss them.

توسعه شبکه گوگل با دیتاسنترهای جدید و شبکه های زیر...
سیستم فیلتراسیون اتاق سرور

مطالب مرتبط

 

نظرات

بدون نظر
عضو سایت هستید ؟ وارد شوید
مهمان
پنج شنبه, 23 می 2024
شماره تماس اتاق سرور دات کام
اتاق سرور چیست؟  اتاق سرور یا مرکز داده اصلی ترین بخش یک شبکه ساخت یافته در سازمانها میباشد .نیاز به مدیریت متمرکز منابع، کاهش هزینه های نگهداری، مقابله موثر با تهدیدات امنیتی و حصول اطمینان از عملکرد صحیح تجهیزات بصورت 24 ساعته، طراحی یک دیتاسنتر یا اتاق سرور مناسب با ویژگیهای مورد نیاز را اجتناب ناپذیر نموده است. اتاق سرور خود را به ما بسپارید
شما می توانید با استفاده از لینک زیر فرم درخواست خدمات را پر و ارسال بفرمائید .

ثبت آنلاین درخواست و سفارش

ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید :
گوگل پلاس آپارات اینستاگرام کانال اتاق سرور در تلگرام فیس بوک